Marvel Studios pokazuje concept arty z pierwszej części „Iron Mana”, by uczcić 10 lat MCU

Sergiusz Kurczuk
14.03.2018 15:52
Marvel Studios pokazuje concept arty z pierwszej części „Iron Mana”, by uczcić 10 lat MCU Fot. kadr z filmu Iron Man

W 2018 roku kinowe uniwersum Marvela obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji fani mogą zobaczyć, jak miała wyglądać zbroja Iron Mana w pierwszej części filmu. 

Marvel Studios w pierwszych miesiącach swojego funkcjonowania było tworem eksperymentalnym. Filmowcy nie byli przekonani, czy produkcje o superbohaterach będą cieszyć się popularnością, mimo sukcesu trylogii „Spider-Mana”, czy „X-Men”. Tym razem poprzeczka została podniesiona znacznie wyżej, bo twórcy Marvel Studios chcieli przenieść złożony świat znany z komiksów na kinowy ekran. Zaryzykowano, Robert Downey Jr. dostał główną rolę i zaczęto zdjęcia do pierwszej części „Iron Mana”. Reakcja widzów przerosła oczekiwania filmowców i wierni fani czekają dziś na 19. film, rozgrywający się w MCU. Mowa oczywiście o „Avengers: Infinity War”, gdzie ponownie zobaczymy Tony'ego Starka i jego blaszane alter ego.

Iron Man - jak miał wyglądać w pierwszej części?

Z okazji okrągłej rocznicy twórcy Marvel Studios postanowili podzielić się z fanami niezwykłym prezentem. Na Twitterze studia pojawił się post, w którym zaprezentowano 4 grafiki koncepcyjne przedstawiające Iron Mana. Autorami prac są szef działu odpowiedzialnego za sferę wizualną w Marvel Studios, czyli Ryan Meinerding oraz Phil Saunders i Adi Granov. Grafiki przedstawiają nie tylko blaszanego Avengera, ale również jego wroga - Obadiah Stane'a, czyli Iron Mongera. 

Wśród grafik możemy dostrzec concept art przedstawiający pierwszą zbroję Tony'ego Starka, który został upubliczniony już jakiś czas temu. Pozostałe grafiki nie były jednak wcześniej nigdzie publikowane. Jak widać, twórcy wzorowali się na komiksowej zbroi znanej jako Extremis Armor. Projekt egzoszkieletu Iron Mongera nie zmienił się zbytnio, jednak strój Iron Mana przeszedł pewną ewolucję. Czarno-biała praca chyba najbardziej przypomina zbroję, którą widzieliśmy na dużym ekranie.

Kolejną zbroję Iron Mana, tym razem inspirowaną Bleeding Edge Armor zobaczymy już 25 kwietnia 2018 roku w filmie „Avengers: Infinity War”. Jakimi technologicznymi cudami tym razem zaskoczy widzów Tony Stark? Jak zbroja sprawdzi się w potyczce z potężnym Thanosem? Przekonamy się już niedługo. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.