Marvel oficjalnie potwierdził, kto jest najpotężniejszym mutantem

20.09.2019 14:42
X-Men 2|undefined Fot. materiały prasowe/20th Centyry Fox

W komiksach Marvela pojawia się wiele potężnych mutantów. W serii "History of the Marvel Universe" potwierdzono oficjalnie najsilniejszego przedstawiciela homo superior.

Wydawnictwo Marvel Comics istnieje od prawie 60 lat. W tym czasie przewinęło się przez nie setki twórców, którzy powołali do życia tysiące postaci. Wśród nich znajdują się mutanci. Najsilniejsi z homo superior niejednokrotnie dali o sobie znać w tytułach związanych z drużyną X-Men. W trzecim numerze komiksu "History of the Marvel Universe" rozwiano wszelkie wątpliwości i zaprezentowano najpotężniejszego mutanta.

Komiksy Marvela - kto jest najpotężniejszym mutantem?

Fani superbohaterów oprócz czytania komiksów i oglądania filmów na ich podstawie uwielbiają spędzać czas na teoretyzowaniu na temat możliwości ulubionych postaci. Mark Waid, Javier Rodriguez, Alvaro Lopez oraz Joe Caramagna, postanowili zakończyć dywagacje na temat najpotężniejszego mutanta w historii i ujawnili, kto nim jest. Wybór wśród mutantów klasy omega jest dość spory - od mistrza magnetyzmu Magneto, po władającą siłą umysłu Jean Grey, przez jednego z najstarszych homo superior stąpających po Ziemi - Apocalypse'a. Miano najpotężniejszego z osobników z genem X nie należy się jednak żadnej postaci z powyższej trójki.

Przeczytaj także

W "History of the Marvel Universe" #3 potężna kosmiczna istota znana jako Galactus postanowiła ujawnić, który z mutantów ma największe moce. Okazuje się, że jest nim Franklin Richards. Według Pożeracza Światów to właśnie on posiada najpotężniejsze umiejętności.

3 Fot. foto: History of the Marvel Universe #3

Franklin jest pierworodnym dzieckiem filarów Fantastycznej Czwórki - Reeda Richardsa i Sue Storm, lepiej znanych jako Mr. Fantastic i Invisible Woman. Dziecko od najmłodszych lat manifestowało nadludzkie zdolności. Jako kilkulatek, Franklin potrafił przemieszczać się za pomocą projekcji astralnych, nie bacząc na ograniczenia czasoprzestrzenne. Kilka lat później własnoręcznie stworzył swoją własną rzeczywistość.

Przeczytaj także

Jako dorosły udowodnił, że posiada ogromną siłę, pokonując jednym ciosem Celestiala - przedstawiciela przedwiecznej rasy kosmicznych bytów, które posiadają niemal boskie umiejętności. Franklin był również odpowiedzialny za wskrzeszenie samego Galactusa. Trudno dokładnie sprecyzować jego moce, ponieważ wydają się nieograniczone. Nic więc dziwnego, że został oficjalnie uznany za najpotężniejszego mutanta.

Przeczytaj także

Franklin Richards zadebiutował w szóstym numerze "Fantastic Four Annual" z1968 roku i został stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Twórcy Marvela zapewne nie podejrzewali, że z dekady na dekadę chłopiec będzie zyskiwał coraz potężniejsze umiejętności. Należy jednak pamiętać, że Galactus wspomniał o dorosłym Franklinie, który ma miliardy lat, a wciąż nie jest u schyłku swojego życia. Syn Reeda i Sue z kanonicznej linii czasowej nie jest aż tak potężny, chociaż i tak kwalifikuje się do czołówki postaci z nieograniczonymi niczym mocami.

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak powinna wyglądać Fantastyczna Czwórka w Marvel Cinematic Universe?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.