Marvel przygotowuje własną wersję "Harry'ego Pottera"?

05.12.2019 14:10
Harry Potter i Kamień filizoficzny |undefined Fot. kadr z filmu Harry Potter i Kamień filizoficzny

Marvel zapowiedział tajemniczym wpisem nową serię, która może spodobać się wszystkim fanom "Harry'ego Pottera". Wygląda na to, że Doctor Strange otwiera szkołę magii!

Ostatnio na tapetę wrócił "Harry Potter". Głównie dzięki wspominkom gwiazd filmowej serii, a także debiutowi wszystkich ośmiu produkcji Warner Bros. na platformie HBO GO. Traf chciał, że w tym dobrym dla młodego czarodzieja czasie Marvel zapowiedział nową komiksową serię, która może przypaść do gustu wszystkim miłośnikom słynnego dzieła J.K. Rowling.

"Harry Potter" od Marvela? Wydawnictwo zapowiada nowy komiks

Na oficjalnym Twitterze Marvel Comics pojawiła się zajawka serii, która już niedługo trafi do sprzedaży. W poście pojawia się tajemnicza grafika, którą bez problemu rozszyfrują wszyscy fani Doctora Strange'a.

Zgłoszenia do marca 2020

Na grafice widzimy niebiesko-złoto-czerwony herb, w który wpisano Oko Agamotto z symbolem pochodzącym z okna siedziby czarodzieja - Sanctum Sanctorum. Na górze znajduje się wstęga z łacińskim napisem "Electi Carent Electione", co można przetłumaczyć jako "Wybrani nie mają wyboru". Grafika i podpis o zgłoszeniach sugerują, że w przyszłości Stephen Strange otworzy szkołę dla młodych adeptów magii, która może skojarzyć się z Hogwartem. Czy podobnie jak Dumbledore mag trafi na młodego czarodzieja lub czarodziejkę, których przeznaczeniem będzie zmierzyć się z potężnym magicznym zagrożeniem?

Przeczytaj także

"Dr. Strange: Surgeon Supreme" - kiedy premiera?

W grudniu 2019 roku rusza komiks, w którym pojawiają się nowe przygody tytułowego maga. Podtytuł odnosi się do do funkcji, którą sprawuje Strange - Najwyższy Czarnoksiężnik (Sorcerer Supreme) oraz do jego lekarskiej przeszłości. Twórcami komiksu są Mark Waid i Kev Walker. W "Dr. Strange: Surgeon Supreme" magiczny heros odzyska utraconą przed laty pełnie władzy w dłoniach. Wygląda na to, że w marcu 2020 roku poznamy uczniów Strange'a, którzy pomogą mu w walce z hordami demonów i sił z innych wymiarów.

Przeczytaj także

Zobacz też: Wiemy, kto będzie antagonistą w "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.