Marvel ukarze firmy, wykorzystujące bezprawnie symbol Punishera

Sergiusz Kurczuk
28.12.2017 11:57
Marvel ukarze firmy, wykorzystujące bezprawnie symbol Punishera Fot. materiały promocyjne

Marvel zdenerwował się niczym Frank Castle i rusza z vendettą przeciwko firmom nielegalnie umieszczającym na swoich produktach słynny symbol Punishera. 

Superbohaterowie mają to do siebie, że posiadają pewne ikoniczne elementy wizerunkowe, które ułatwiają odbiorcy natychmiastowe rozpoznanie herosa. Zazwyczaj jest to kostium, a upraszczając jeszcze bardziej charakterystyczny symbol, który zawiera najważniejsze informacje o postaci. Batman ma symbol nietoperza na piersi, Superman literę „S” wpisaną w figurę przypominającą diament, kostium Spider-Mana nawiązuje do jego pajęczych mocy, a Kapitan Ameryka jest żywą reprezentacją flagi USA. 

W ten schemat wpisuje się również Punisher, straszący swoich wrogów wielką czaszką na piersi, która jednocześnie zapowiada ich rychły koniec.

Punisher Magazine vol. 1 #6 Fot. foto: materiał promocyjny

Frank Castle stał się popularną postacią na długo przed serialem platformy „Netflix. Produkcja odniosła spory sukces i cieszy się dużym uznaniem widzów, ale symbol Punishera wrył się w podświadomość odbiorców popkultury zdecydowanie wcześniej. Produkty z charakterystyczną białą czaszką można kupić w każdym zakątku świata. Logo znajduje się na różnych produktach od czapek po części do motocykli. Marvel postanowił z tym skończyć. 

Punisher Fot. foto: materiał promocyjny

Jak donosi Bleeding Cool News, właściciele praw do postaci Punishera postanowili ukrócić proceder, skupiając się na kilku firmach bezprawnie wykorzystujących logo. Głownie ma ucierpieć HHT Group, która w swojej ofercie ma szereg drogich części motocyklowych z nadrukowaną białą czaszką. Czy uda się wyegzekwować jakąkolwiek karę? Trudno powiedzieć, bo sama czaszka jest dość popularnym motywem. Poza tym komiksowe logo przechodziło wiele metamorfoz. W każdym razie Marvel nie chce stracić pieniędzy, szczególnie w dobie, kiedy Punisher trafił pod strzechy i będzie walczył do ostatniej kropli krwi.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.