Marvel wprowadzi Deadpoola do MCU w "Spider-Manie 3"?

25.05.2019 10:06
Deadpool|undefined Fot. kadr z filmu

W sieci pojawiły się nowe pogłoski związane z Marvel Cinematic Universe i wprowadzeniem do niego postaci należących wcześniej do 21st Century Fox. Kevin Feige i inni twórcy podobno już teraz wiedzą, jak potoczą się sprawy.

W 2019 roku oficjalnie potwierdzono transakcję, w wyniku której Disney stał się właścicielem filmowego oddziału firmy FOX. Wraz z zakupieniem studia, w ręce Imperium Myszki Miki trafiły też prawa do wszystkich najpopularniejszych marek znajdującej się wcześniej pod egidą 21st Century Fox - chodzi głównie o "Avatara", "Obcego", "Predatora", a także postaci Marvela, czyli X-Men i Fantastyczną Czwórkę. Fani należącego do Disneya MCU zdecydowanie cieszą się najbardziej z tego ostatniego nabytku, bo oznacza to, że już niedługo Avengers poznają Mutantów i Pierwszą Rodzinę Marvela.

Deadpool pojawi się w Spider-Manie 3?

Po sieci krąży mnóstwo teorii dotyczących tego, jak Marvel wprowadzi do swojego kinowego uniwersum te ważne postaci. Jedni twierdzą, że mutanci pojawili się w MCU po wydarzeniach przedstawionych w "Avengers: Endgame", inni twierdzą zaś, że ich istnienie zostanie zdradzone dopiero, gdy na Ziemi pojawi się kolejne zagrożenie kosmicznego rodzaju (Galactus albo Kang Zdobywca). Jednak według portalu MCU Cosmic, mutanci mogą zostać wprowadzeni za pomocą Deadpoola.

Jak podaje MCU Cosmic, szef filmowego oddziału Marvela Kevin Feige i jego współpracownicy mają aż 3 pomysły na to, jak wprowadzić Deadpoola do MCU. Jednym z nich jest przygotowanie filmu "Deadpool 3", w którym postać Ryana Reynoldsa po prostu przeniesie się na Ziemię-616, gdzie znajdują się Avengers i inni herosi (Deadpool jest nieco poza prawem jeśli chodzi o zasady komiksowe). Wersja druga zakłada, że jego przygody będą pokazane na platformie Disney+, co wydaje się mało prawdopodobne z dwóch względów - Disney chce, żeby ich serwis był przyjazny dla rodzin, a problemem mogą być też pieniądze.

Przeczytaj także

Oczywiście brzmi to dość zabawnie w kontekście korporacji, która niedawno wydała ponad 50 miliardów dolarów na zakupienie innej firmy, ale budżety produkcji serialowych są zdecydowanie mniejsze od tych, które są w filmach. A Ryan Reynolds jest obecnie gwiazdą filmową, która raczej nie zaakceptuje pensji aktora serialowego. 

Opcją trzecią jest wprowadzenie Deadpoola w filmie "Spider-Man 3". To byłoby jednak dość niezrozumiałe z biznesowego punktu widzenia - to Sony zdobywa pieniądze za filmy o Pajączku. Wprowadzanie jednej z najpopularniejszych postaci Marvela w produkcji, za którą Disney nie zarobi ani grosza z box-office'u wydaje się być mało prawdopodobne.

Na razie wiemy na pewno, że samego Pajączka zobaczymy w filmie "Spider-Man: Far From Home", który zadebiutuje 5 lipca 2019 roku. Przyszłość Deadpoola pozostaje natomiast niestety nieznana. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.