Marvel zaprezentował postapokaliptyczną wersję Avengers

24.10.2019 14:06
66 Fot. Wolverine vol. 3 #66

Już niebawem czytelnicy komiksów Marvela poznają zupełnie nową odsłonę drużyny superbohaterów. Mowa o Avengers of the Wastelands z uniwersum Old Man Logan.

Każdy czytelnik komiksów Marvela doskonale zdaje sobie sprawę, że główne uniwersum nie jest jedyną płaszczyzną, na której rozgrywają się przygody superbohaterów. Bardzo często fani Domu Pomysłów spotykają się z alternatywnymi wymiarami, dzięki którym twórcy mogą poeksperymentować z dobrze znanymi postaciami, opowiedzieć ich historię od nowa lub przedstawić dystopiczną wizję ich przyszłości.

Przeczytaj także

To ostatnie kryterium dotyczyło historii "Old Man Logan" stworzonej w 2008 roku przez Marka Millara i Steve'a McNivena. Komiks "Avengers of the Wastelands" niejako będzie kontynuował tę opowieść, skupiając się tym razem na nowym wcieleniu Avengers.

"Avengers of the Wastelands" - drużyna superbohaterów z uniwersum Old Man Logan

Historię starego członka X-Men mogliśmy śledzić na kartach trzeciego volume'a komiksu "Wolverine" w numerach 66-72. Koncept świata znanego jako Earth-807128 tak bardzo spodobał się czytelnikom, że w kolejnych latach uniwersum powracało w komiksach Marvela, a tytułowy staruszek Logan trafił nawet na stałe do drużyny X-Men, zastępując młodszą wersję samego siebie. W Earth-807128 złoczyńcy połączyli siły i pokonali na dobre niemal wszystkich superbohaterów. Nielicznie niedobitki ukrywały się w zniszczonej wojną Ameryce, która została podzielona pomiędzy zwycięzcami konfliktu.

Przeczytaj także

Dzięki scenarzyście Edowi Brissonowi i rysownikowi Jonasowi Scharfowi niedługo będziemy mieli okazję powrócić do uniwersum Old Man Logana, tym razem śledząc losy nowej odsłony Avengers. W "Avengers of the Wastelands" #1 poznamy nowych członków drużyny, którzy jednak oddadzą hołd oryginalnym założycielom grupy. W skład teamu wejdzie nowa wersja Hulka, Dwight Barrett, który wszedł w posiadanie technologii Ant-Mana oraz Thor, którą w tej rzeczywistości jest Dani Cage - córka Luke'a Cage'a i Jessiki Jones.

Przeczytaj także

Wydawnictwo Marvel Comics opublikowało okładkę pierwszego numeru nowej serii autorstwa José Rypa.

1 Fot. foto: Avengers of the Wastelands #1

Oprócz grafiki poznaliśmy oficjalny opis fabuły pierwszego zeszytu nowej serii.

W świecie, w którym ponad 50 lat temu większość superbohaterów padła w walce z Red Skullem, dzierżąca potężnego Mjolnira Dani Cage walczy o pokój. Jednak kiedy brutalny reżim Doctora Dooma zmusza Dwighta (znanego jako właściciel tego, co zostało z technologii Ant-Mana) o zwrócenie się po pomoc do Dani i Hulka, Avengers mają kolejną szansę na zjednoczenie!

Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Przeczytaj także

"Avengers of the Wastelands" #1 - kiedy premiera komiksu?

Nowy komiks to kolejna seria poszerzająca Earth-807128. Oprócz historii "Old Man Logan" dotychczas pojawiły się takie komiksy jak "Old Man Hawkeye", "Old Man Quill" oraz "Dead Man Logan". Debiut "Avengers of the Wastelands" #1 został zapowiedziany na 29 stycznia 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Punisher zostanie kosmicznym Ghost Riderem w nowym komiksie Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.