Marvel zdradził skąd wziął się pseudonim Black Widow

06.09.2019 13:51
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

W komiksie "The Web of Black Widow" #1 po latach wyjawiono, skąd wziął się pseudonim Natashy Romanoff. Okazuje się, że geneza jest o wiele bardziej skomplikowana, niż wydawało się fanom Marvela.

Już niedługo do kin na całym świecie wejdzie najnowsza produkcja Marvel Studios zatytułowana po prostu "Black Widow". Fani bohaterki, w którą od prawie 10 lat wciela się Scarlett Johansson, poznają jej solowe przygody. Akcja ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w filmach "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" i "Avengers: Endgame". Prawdopodobnie z tego powodu komiksowa agentka dostała zupełnie nową serię zatytułowaną "The Web of Black Widow". W pierwszym numerze komiksu zdradzono, skąd wziął się kryptonim Natashy Romanoff.

"Black Widow" - geneza pseudonimu bohaterki Marvela

Black Widow zadebiutowała w komiksie "Tales of Suspense" #52 z 1964 roku, w którym ukazywały się przygody Iron Mana. Wówczas była jeszcze agentką KGB, której zadaniem było pokrzyżować plany Tony'ego Starka. Bohaterką i członkinią Avengers została dopiero w kolejnych latach. W ciągu 55 lat Marvel nigdy oficjalnie nie potwierdził, skąd wziął się pseudonim Natashy Romanoff. Dla wielu czytelników sprawa wydawała się jednak nadzwyczaj prosta - czarna wdowa to gatunek jadowitego pająka, który słynie ze śmiercionośnych ukąszeń i makabrycznych praktyk seksualnych. 

Do niedawna popularne było twierdzenie, według którego samice czarnych wdów zjadają samców zaraz po kopulacji. Naukowcy obalili jednak ten mit, co nie zmienia faktu, że ugryzienie przez pająka może zakończyć się dla człowieka śmiercią. W każdym razie zła sława czarnej wdowy idealnie wpisywała się w szpiegowskie praktyki Black Widow. Poza tym logo postaci zostało zainspirowane wzorem, znajdującym się na odwłoku pająka - czerwoną klepsydrą.

1 Fot. foto: The Web of Black Widow #1

Takie wytłumaczenie idealnie pasuje, ale do tej pory nie zostało potwierdzone w materiale źródłowym. Zmienił to pierwszy numer "The Web of Black Widow", w którym pojawia się retrospekcja z przeszłości Natashy. Ostatnio Black Widow powróciła ze świata zmarłych dzięki technologii pozwalającej na klonowanie. Klonowi wszczepiono wspomnienia bohaterki, dzięki czemu mogła znowu wkroczyć do akcji.

Przeczytaj także

Historia ukazana w "The Web of Black Widow" #1 dzieje się na przyjęciu zorganizowanym, by uczcić wspólną pracę dwóch firm - Stark Unlimited i Sobol Technologies. Na imprezie pojawia się Black Widow w przebraniu, której celem jest ujawnić szemraną przeszłość rosyjskiego przedsiębiorstwa. Misja sprawia, że do Black Widow wracają stare wspomnienia z radzieckiego ośrodka Red Room, w którym została wyszkolona.

1 Fot. foto: The Web of Black Widow #1

W jednej ze scen rozgrywających się w przeszłości poznajemy genezę kryptonimu agentki. Okazuje się, że istotnie, pochodzi on od pająka, ale nie od jego domniemanych kanibalistycznych zapędów. Szefowa Red Room nazwała swoją podopieczną Czarną Wdową, ponieważ mimo małej postury jest śmiertelnie niebezpieczna, co zresztą udowadnia kilka stron dalej. Wniosek więc z tego taki, że lepiej nie lekceważyć Black Widow.

1 Fot. foto: The Web of Black Widow #1
Przeczytaj także

"Black Widow" - kiedy premiera filmu Marvela?

Komiks "The Web of Black Widow" #1 autorstwa Jody Houser, Stephena Mooneya i Triony Tree Farrell jest dostępny w sprzedaży od środy 4 września 2019 roku. Na najnowszą produkcję Marvel Studios będzie trzeba poczekać do 1 maja 2020 roku. Czy twórcy filmu podejmą wątki trudnej przeszłości tytułowej bohaterki i zdradzą pochodzenie jej kryptonimu? Całkiem możliwe, tym bardziej że fabuła przewiduje wiele agentek posługujących się pseudonimem.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Hulk: Future Imperfect" - powstanie film Marvela osadzony w postapokaliptycznej przyszłości?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.