"Maska 2" - Jim Carrey zgodził się powrócić w kontynuacji. Ma jeden warunek

27.01.2020 10:30
Maska|undefined Fot. kadr z filmu Maska

"Maska" była przebojem lat 90. i wielu fanów filmu wciąż czeka na kontynuację. Jim Carrey, który wcielił się w zwariowanego bohatera, jest otwarty na powrót do jednej ze swoich najsłynniejszych ról. 

Jedną z gwiazd lat 90. był Jim Carrey. Aktor miał w tym okresie bardzo dobrą passę i wystąpił w wielu produkcjach, które przyniosły mu międzynarodową sławę. Zalicza się do niej "Maska" - adaptacja komiksu, która odniosła ogromny sukces. Od jakiegoś czasu plotkuje się o sequelu tej produkcji. Carrey wyraził zainteresowanie powrotem do roli Stanleya Ipkissa, który wieczorami przeistaczał się w szalonego awatara Lokiego.

"Maska 2" - Jim Carrey powróci do swojej słynnej roli?

Już za kilka tygodni do kin na całym świecie do kin wejdzie film "Sonic. Szybki jak błyskawica", w którym Carrey wciela się w złowieszczego Doktora Robotnika. Złoczyńca za wszelką cenę chce schwytać superszybkiego jeża Sonica, który przeniknął do naszego świata z alternatywnego wymiaru. Zbliżająca się premiera adaptacji słynnej serii gier Segi, była okazją do zapytania gwiazdora o powrót do roli w sequelu  "Maski". Co Carrey odpowiedział w rozmowie z  ComicBook.com?

Nie myślę w kategoriach sequeli ani innych rzeczy w tym stylu. To znaczy w przypadku "Sonica" jak najbardziej jest na to zgoda, bo nie rozwinęliśmy do końca mojego bohatera. Jeżeli chodzi o "Maskę", to musiałby zależeć od reżysera. To naprawdę zależy do reżysera. Nie chcę tego robić, tylko po to, żeby zrobić. Ale zrobiłbym to tylko, gdyby pojawił się jakiś szalony, wizjonerski filmowiec. Pewnie.

Wygląda na to, że Carrey jest otwarty na ewentualną kontynuację przygód Maski. Na razie informacje o sequelu są jedynie nadziejami wiernych fanów filmu z 1994 roku. W "Masce" oprócz Carreya wystąpili Cameron Diaz, Peter Greene i Peter Riegert. Produkcja zarobiła 351 miliony dolarów przy koszcie 23 milionów. Popularność filmu sprawiła, że wkrótce powstał serial animowany, a w 2005 roku powołano do życia niskobudżetową drugą część pod tytułem "Dziedzic Maski", którą w zasadzie można traktować jako spin-off.

Przeczytaj także

"Sonic. Szybki jak błyskawica" - kiedy premiera?

Zanim Jim Carrey powróci do roli szalonego osobnika o zielonej głowie, zobaczymy go w roli wąsatego antagonisty superszybkiego jeża. Film "Sonic. Szybki jak błyskawica" zadebiutuje 12 lutego 2020 roku. W polskich kinach ukaże się 28 lutego. W produkcji reżyserowanej przez Jeffa Fowlera oprócz Carreya wystąpią James Marsden, Ben Schwartz, Tika Sumpter i Frank C. Turner.

Przeczytaj także

Zobacz też: Baby Sonic nowym rywalem Baby Yody. Przekona was do obejrzenia filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica”?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.