"Maska" doczeka się po latach kontynuacji z Jimem Carreyem w roli głównej?

19.11.2019 13:15
Maska|undefined Fot. kadr z filmu Maska

Według niepotwierdzonych plotek Warner Bros. zamierza wskrzesić hit sprzed 25 lat - film "Maska". Mało tego. Do głównej roli ma powrócić Jim Carrey.

Na długo zanim Marvel Studios  i jego adaptacje przygód superbohaterów zdominowały Hollywood, największym hitem opartym na komiksach był film Chucka Russella pod tytułem "Maska". Według niepotwierdzonych doniesień produkcja ma się doczekać kontynuacji po 25 latach od premiery. W roli głównej miałby wystąpić ponownie Jim Carrey.

"Maska" - Jim Carrey w drugiej części filmu?

Jak podaje portal We Got This Covered, przedstawiciele Warner Bros. mają w planach odświeżenie zapomnianego już hitu z 1994 roku. Mowa o kinowej wersji niepoprawnego komiksu z wydawnictwa Dark Horse pod tytułem "Maska". Niestety pogłoski o ewentualnym sequelu z gwiazdą oryginału w obsadzie podaje tylko jedno źródło. Warner Bros. milczy w tej sprawie. Trudno więc powiedzieć, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy.

Przeczytaj także

W połowie 2019 roku twórca komiksu "The Mask" Mike Richardson zapowiedział, że zamierza stworzyć kobiecy reboot filmowego hitu. Niewykluczone, że z tego powodu świat zaczął się bardziej interesować szalonym bohaterem z zieloną twarzą i kreskówkowymi mocami. Na razie nie wiadomo, czy reboot nadal jest w planach, ani czy Jim Carey rzeczywiście wystąpi w sequelu, ale całkiem możliwe, że oba filmy są opracowywane w tajemnicy, by znienacka zaatakować nimi niczego niespodziewających się widzów.

"Maska" to jeden z filmów, który rozpoczął dobrą passę Jima Carreya. W tym samym roku do kin weszły dwie inne komedie z aktorem - "Głupi i głupszy" oraz "Ace Ventura: Psi detektyw". W produkcji Russella poznajemy Stanleya Ipkissa - nudnego urzędnika bankowego, który znajduje w rzece drewnianą maskę. Zakłada ją i przedmiot całkowicie zmienia jego osobowość oraz wygląd. Stanley staje się pewny siebie, potrafi uwodzić i zyskuje nadludzkie moce. Oczywiście magiczny artefakt szybko sprowadza na niego kłopoty.

Przeczytaj także

Oprócz Carreya w rolach głównych wystąpili Cameron Diaz oraz Peter Greene. "Maska" zarobiła 351 milionów dolarów przy budżecie zaledwie 23 milionów. W 2005 roku powstała niskobudżetowa kontynuacja filmu pod tytułem "Dziedzic Maski", którą można potraktować raczej w kategoriach spin-offu. Postacie znane z hitu z 1994 roku nie pojawiły się w tej produkcji, a fabuła skupiła się na zupełnie innych bohaterach. "Dziedzic Maski" nie przypadł jednak do gustu widzom i krytykom.

Czy "Maska" rzeczywiście powróci? Pomysł nie jest taki zły, biorąc pod uwagę kontynuacje po latach wielu innych słynnych filmów. Wystarczy, chociażby posłużyć się przykładami "Gwiezdnych Wojen", "Pogromców duchów", "Halloween", "Terminatora" czy "Blade Runnera". Czy Carrey ponownie wcieli się w zwariowanego herosa, przy którym Deadpool to cienki Bolek? Przekonamy się za jakiś czas.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Maska" z Jimem Carreyem miała być horrorem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.