Gwiazdor "Matriksa" przyznał, że nie rozumie, o co w nim chodzi: "Tylko Keanu i Lana to wiedzą"

21.01.2021 13:32
Matrix Fot. ROADSHOW FILM LIMITED / BOLAND, JASIN / Album/East News

Yahya Abdul-Mateen II może pochwalić się rolą w najnowszej odsłonie serii "Matrix", nie jest jednak w stanie wyjaśnić, o co w niej chodzi. O tym, jak radził sobie z grą w filmie, którego nie rozumie, opowiedział w ostatnim wywiadzie dla Variety.

"Matrix" po 18 latach wraca do kin, by ponownie zrewolucjonizować przemysł filmowy. Wytwórnia Warner Bros. zdradziła już, że zobaczymy go pod koniec 2021 roku i że jego tytuł będzie identyczny z tytułem pierwszej części z 1999 roku. Poza tymi szczątkowymi informacjami, o czwartej części "Matriksa" wciąż niewiele wiadomo. Gwiazdy i twórcy produkcji w zasadzie milczą na temat jej fabuły. Niektórzy dlatego, że nie chcą zdradzać szczegółów, inni - bo po prostu nie wiedzą, o co w tym filmie chodzi.

Polecamy

Yahya Abdul-Mateen II przyznał, że nie rozumie "Matriksa"

Do drugiej ze wspomnianych grup należy Yahya Abdul-Mateen II. Gwiazdor "Aquamana" i "Procesu Siódemki z Chicago" w rozmowie z Variety przyznał, że nie rozumie "Matriksa", twierdząc jednocześnie, że nie jest w tym odosobniony. Jak twierdzi:

Nikt nie rozumie "Matriksa" poza Keanu Reevesem i Laną Wachowski.

Yahya Abdul-Mateen II

Jak zatem radził sobie ze swoją rolą w filmie, którego fabuła jest dla niego czarną magią? Aktor wyjaśnił to w następujący sposób:

Uczysz się znajdować sens i potem to testujesz. Jeśli nikt Ci nic nie mówi, po prostu ufasz, że zrobiłeś to dobrze.

Polecamy

Fakt, że Abdul-Mateen nie do końca odnajduje się w zawiłościach fabularnych "Matriksa" nie oznacza oczywiście, że nie cieszy się z udziału w tym wiekopomnym dziele. W przytaczanym wywiadzie opowiedział o tym, jak dostał rolę w nowym filmie Lany Wachowski i jak na to zareagował.

Podczas przesłuchania do roli więcej z Laną rozmawiałem, niż grałem. To dlatego, że ona buduje rodzinę. Kiedy zadzwoniła do mnie później, powiedziała - "Chciałabym Cię zaprosić do rodziny." Miałem wtedy największy uśmiech na świecie. Będę w "Matriksie"! Byłem wniebowzięty.

Polecamy

"Matrix 4" - Kiedy premiera?

Choć początki prac nad kontynuacją serii "Matrix" ogłoszono już w 2019 roku, pandemia koronawirusa spowodowała liczne przesunięcia w realizacji i dystrybucji filmu. W chwili obecnej obowiązującą datą premiery nowego "Matriksa" jest 22 grudnia 2021 roku. 

W owianym tajemnicą filmie Lany Wachowski prócz Yahyi Abdula-Mateena II zobaczymy także Neila Patricka Harrisa ("Jak poznałem waszą matkę"), Jessicę Henwick ("Iron Fist") i Jonathana Groffa ("Mindhunter") oraz gwiazdy oryginalnej serii. W 4. części "Matriksa" powrócą Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett Smith. 

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.