„Men in Black”: Liam Neeson dołączy do Chrisa Hemswortha i Tessy Thompson

Natalia Hluzow
23.05.2018 12:32
Hemsworth, Neeson, Thompson - Men in Black|undefined Fot. TARA ZIEMBA/AFP/EAST NEWS; Michael Timm/face to face/REPORTER/EAST NEWS; BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Tajna organizacja „Men in Black” wzbogaci się o kolejnego agenta. Do obsady spin-offu „Facetów w czerni” dołączy Liam Neeson.

Wytwórnia Sony od dłuższego czasu planuje powrót „Men in Black” na ekrany. Premierę nowego filmu zapowiedziano na 2019 rok. Nie będzie to jednak kontynuacja opowieści o agentach J i K, lecz spin-off serii, w którym w główne role wcielą się Chris Hemsworth i Tessa Thompson. Jak wynika z najświeższych informacji, do duetu znanego z filmu „Thor: Ragnarok” dołączy Liam Neeson.

Liam Neeson szefem Men in Black

Aktor znany m.in. z „Listy Schindlera”, „Uprowadzonej” czy filmu „Batman: Początek” jest na etapie negocjacji z wytwórnią. W nowej wersji „Facetów w czerni” ma wcielić się w szefa brytyjskiego oddziału Men in Black. Właśnie tam, w Londynie, ma rozpocząć się akcja spin-offu.

Szczegóły dotyczące postaci granych przez Hemswortha i Thompson nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że nie będą oni nowymi wcieleniami agentów granych przez Willa Smitha i Tommy’ego Lee Jonesa, lecz zupełnie nowymi bohaterami zamieszkującymi to samo co J i K uniwersum. Zmian należy spodziewać się także w kwestii polskiego tytułu, ponieważ o ile oryginalny „Men in Black” odnosi się do nazwy organizacji tropiącej międzygalaktycznych przestępców, o tyle „Faceci w czerni” nie pasują raczej do nowych głównych bohaterów.

„Men in Black” – twórcy spin-offu

Film wyreżyseruje F. Gary Gray, który ma na swoim koncie m.in. „Włoską robotę” i „Szybkich i wściekłych 8”. Za scenariusz odpowiedzialni są Matt Holloway i Art Marcum, którzy zaadaptowali na ekran pierwszego „Iron Mana”. 

Walter F. Parkers i Laurie MacDonald zajmą się produkcją, podobnie jak w przypadku poprzednich części, zaś Steven Spielberg ponownie zostanie producentem wykonawczym. 

Premiera filmu ma odbyć się między 17 maja a 14 czerwca 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.