Michael C. Hall z „Dextera” będzie nowym Batmanem?

Sergiusz Kurczuk
11.05.2018 11:48
Michael C. Hall jako Batman|undefined Fot. materiały promocyjne

Czy aktor, który wcielał się w tytułową postać z serialu „Dexter” wygryzie Bena Afflecka z roli Batmana? 

Ben Affleck i jego wersja Batmana jest przedmiotem wielu sporów fanów DC. Według niektórych Batman z „Ligi Sprawiedliwości” był najsłabszym punktem filmu Zacka Snydera. Nad aktorem zawisły czarne chmury i pojawiały się sprzeczne informacje na temat jego przyszłości w roli Mrocznego Rycerza. Co jakiś czas słychać o doniesieniach, mówiących o kolejnych aktorach, którzy mają się wcielić w Batmana w powstającym solowym filmie w reżyserii Matta Reevesa oraz drugiej części „Ligi Sprawiedliwości”. Z rozmowy z Michaelem C. Hallem znanym najbardziej z serialu „Dexter”, wynika, że widzi siebie w roli zamaskowanego herosa.

Dexter nowym Batmanem?

Aktor wcielający się w psychopatę, który zabija złoczyńców, nie bez powodu wyraził zainteresowanie wcielenia się w Batmana. Dla Halla nie byłyby to żadna nowość, ponieważ w 2015 roku podkładał głos za Mrocznego Rycerza w kreskówce „Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory”.

O swojej chęci wcielenia się w obrońcę Gotham opowiedział o tym w rozmowie z serwisem Yahoo!. 

W tym szczególnym powtórzeniu genezy superbohatera, to było alternatywne uniwersum, był wampirem, ale ogólnie nadal Batmanem. Polubiłem go jako superbohatera, ponieważ nie żadnych supermocy, jest po prostu bystry. I ten kostium!

Mimo że aktor nie był klasycznym Batmanem, dobrze zna historię tego bohatera. Poza tym zawraca uwagę na aspekt Batmana, który od lat przyciąga czytelników komiksów do tego konkretnego herosa z uniwersum DC Comics. Został zapytany, czy chciałby wcielić się w tę postać również w wersji aktorskiej. 

Jestem Batmanem. Powiedz o mnie swoim przyjaciołom. Kocham to, że powstała wersja z Michaelem Keatonem. Cóż, dzięki. Pewnie - z wielką chęcią się na to piszę!

Czy Hall ma szansę, by ponownie zagrać Mrocznego Rycerza, tym razem przywdziewając maskę i pelerynę? Trudno powiedzieć. Oczywiście jest szansa, że wytwórnia Warner Bros. go zauważy, ale póki co nikt z twórców DCEU nie prowadził z aktorem żadnych rozmów w tej sprawie. Być może po wywiadzie dla Yahoo! się to zmieni. Hall kreacją w „Dexterze” udowodnił, że potrafi wcielić się w mrocznego, opanowanego detektywa, który karze złych ludzi. Czy przebija innych kandydatów do roli Batmana? Przekonamy się za jakiś czas. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.