Michael Fassbender nie jest fanem „Assassin’s Creeda”

Kamil Kacperski
12.10.2017 14:26
Michael Fassbender nie jest fanem „Assassin’s Creeda” Fot. kadr z filmu

Aktor podzielił się swoimi odczuciami na temat filmu o asasynach, w którym grał główną role.

W wywiadzie udzielonym portalowi MSN, Fassbender przyznał, że nie jest zbyt wielkim fanem „Assassin’s Creeda”. Według niego, film był „za mało rozrywkowy” i gdyby to on był producentem, to pierwsza rzecz, którą by zrobił, to upewnił się, że film jest przyjemny do oglądania.

Już pierwsze zwiastuny filmu na podstawie gry, wywołały niemałe zamieszanie, a to między innymi przez podkład muzyczny, którym był utwór „I Am God” Kanye’go Westa:

Fassbender przyznał również, że biorąc pod uwagę gatunek filmu, opowieść o skrytobójcach była za bardzo przegadana i jednocześnie za mało było w niej akcji. Oprócz tego aktor stwierdził, że twórcy brali film za bardzo poważnie, a w samej produkcji bardzo brakowało momentów, w których można spokojnie odetchnąć, a może nawet i się uśmiechnąć.

Na tym nie skończyły się wady, które Fassbender znalazł w „Assassin’s Creedzie”. Aktorowi nie podobało się również tempo filmu, które według niego było bardzo wolne:

Jeśli o mnie chodzi, to ja przeszedłbym dużo szybciej do akcji. Film się za wolno rozkręca i wydaje mi się, że mamy 3 rozpoczęcia, co jest ogromnym błędem.

Fani mogli jeszcze narzekać na brak jakiegokolwiek powiązania filmu z którąkolwiek postacią z gier, czy na to w jaki sposób filmowcy zdecydowali się pokazać Animusa. Wciąż jednak nie jest do końca znany los serii filmów „Assassin’s Creed”. Pierwsza część nie zarobiła kokosów, ale jeżeli błędy zostałyby wyeliminowane, a całość poprawiona, to z pewnością mielibyśmy kolejną ciekawą markę w Hollywood. Wiemy jednak, że asasyni trafią na mały ekran, ale informacji o kontynuacji filmu z 2016 roku nadal brak. 

Pewny jest natomiast los gier z serii. Już 27 października 2017 roku ukaże się „Assassin’s Creed Origins”. Akcja gry osadzona jest w starożytnym Egipcie, a historia opowiada o protoplastach bractwa asasynów. Produkcja dostępna będzie na konsolach PS4 i Xbox One, a także na pecetach.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.