Michael Fassbender skrytobójcą w zwiastunie „Assassin’s Creed”

Robert Skowronski
12.05.2016 13:56
Michael Fassbender skrytobójcą w zwiastunie „Assassin’s Creed” Fot. kadr z wideo

Film oparty na popularnej grze zmierza po dachach i brukowanych hiszpańskich uliczkach prosto na ekrany kin. Zobaczcie zwiastun „Assassin’s Creed”.

Dzieło w reżyserii Justina Kurzela przedstawia historię Calluma Lyncha, barmana granego przez Michaela Fassbendera. Bohater wpada w ręce tajnej organizacji, która poddaje go działaniu maszyny zwanej animusem. Jej zastosowanie sprawia, że Callum nabywa wspomnienia swoich przodków, a ci byli skrytobójcami w XV-wiecznej Hiszpanii. Bohater udaje się w podróż w czasie, aby zdobyć cenne artefakty.

Film został oparty na zapoczątkowanej w 2007 roku serii gier studia Ubisoft. W sumie powstało dziewięć kolejnych jej odsłon oraz wiele dodatków, z czego ostatnią częścią jest Assassin's Creed Syndicate z końca 2014 roku. W obrazie Kurzela oprócz wymienionego Fassbendera zobaczymy także Marion Cotillard, Michaela K. Williamsa, Jeremy'ego Ironsa oraz Brendana Gleesona. Polska premiera obrazu została ustanowiona na 6 stycznia 2017 roku.

Zobaczcie jak prezentuje się „Assassin’s Creed” w 1. oficjalnym zwiastunie:

Michael Fassbender zdradził jakie inspiracje posłużyły ekipie filmowej przy tym projekcie, pomijając oczywiście samą grę:

Cały czas myślałem o „Matrixie” przy tej produkcji. Idea pamięci DNA była potrzebna, aby widzowie mieli element, w który mogliby naprawdę uwierzyć. Wtedy podróż staje się o wiele bardziej ciekawsza, bo jest się na pokładzie w zupełnie inny sposób.

Gwiazdor filmu pochwalił się, że postawiono na wykonywanie akrobacji przez prawdziwych ludzi, a jest to jeden z głównych elementów dzieła:

Owszem znalazło się tu trochę green screena, ale przede wszystkim na ekranie widać kaskaderów, którzy skaczą po dachach stolicy Malty. Nie wykorzystywane były żadne zabezpieczenia liną. Jest to niesamowity widok. Sam też musiałem się nauczyć kilku sztuczek, jak i choreografii scen walki.

Studia New Regency oraz Ubisoft Motion Pictures muszą być pewne, że „Assassin’s Creed” odniesie sukces kasowy, gdyż już została zapowiedziana kontynuacja. Decyzja została podjęta, gdy w sieci zadebiutowały pierwsze zdjęcia z filmu a internauci wyrazili o nich pochlebne opinie. Do potencjalnego sequela miałby powrócić Michael Fassbender, a całość raz jeszcze wyprodukowana by była przez Franka Marshalla, Matta Phelpsa i Pam Abdy.

Jak Wam się podoba zwiastun „Assassin’s Creed”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.