Michael Fassbender z 2 rolami w „Obcym: Przymierze”

Robert Skowronski
02.11.2016 11:47
Michael Fassbender z 2 rolami w „Obcym: Przymierze” Fot. kadr z wideo

Na jaw wyszła nowa informacja dotycząca nadchodzącego dzieła Ridleya Scotta. Prawda o roli Michaela Fassbendera jest nieco bardziej skomplikowana niż sądziliśmy.

Wydawało nam się, że w „Obcym: Przymierze” stanowiącym połączenie między „Prometeuszem” a oryginalnym „Obcym”, aktor powtórzy swoją rolę androida Davida. Jest to prawda, jednak niepełna, o czym poinformował sam Michael Fassbender:

Mogę powiedzieć, że gram dwa roboty - Waltera i Davida. Świetne w tym jest to, że Ridley Scott powrócił do oryginalnego DNA serii „Obcy”, do elementu horroru. Pozostał jednocześnie przy rozmachu i skali „Prometeusza”. Ridley zdążył już wszystko pociąć. Jest jak maszyna. Jest niesamowitym człowiekiem w bardzo dobrej formie. Ma wielką wyobraźnię i jest bardzo psotny.

Według niepotwierdzonych informacji Walter będzie androidem asystującym załodze statku-kolonii o nazwie Covenant. W filmie zobaczymy jak wymieniona grupa dociera do odległego zakątka galaktyki, na planetę, która ma być krainą mlekiem i miodem płynącą. Okazuje się jednak, że jest to mroczny i bardzo niebezpieczny świat. Na ekranie oprócz Fassbendera pojawią się także Katherine Waterston, Noomi Rapace, Billy Crudup, Danny McBride i Demián Bichir. Premiera dzieła została wstępnie zaplanowana na 2 sierpnia 2017.

Wyznanie Fassbendera oczywiście stawia nowe pytania. Czy Walter i David będą pracować razem, aby zniszczyć załogę statku, która ląduje na tajemniczej planecie? Czy Walter będzie bardziej inteligentną wersją Davida? Z odpowiedzią musimy poczekać jeszcze około roku. Możemy jedynie liczyć, że aktor zdradzi nam kilka tropów na podstawie których będziemy mogli coś wydedukować.

A ostatnio Michael Fassbender chętniej mówi o „Obcym: Przymierze”. Wyznał na przykład, że na ekranie zamiast Ksenomorfów będziemy mogli zobaczyć Neomorfy. Jeszcze nie wiemy jak będą one wyglądały, ale niewykluczone, że wczesne szkice koncepcyjne z „Obcego: Przymierze” pokazały nam już ich wygląd:

Tymczasem powstaje również „Obcy 5” w reżyserii Neilla Blomkampa z Sigourney Weaver na pokładzie. Aktorka wyznała, że film ma pominąć wydarzenia z 3. i 4. części serii.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.