Mike Patton napisał soundtrack do filmu „1922”, ekranizacji książki Stephena Kinga

Kamil Kacperski
23.10.2017 10:52
Mike Patton napisał soundtrack do filmu „1922”, ekranizacji książki Stephena Kinga Fot. kadr z wideo/Burak Cingi/East News

Wokalista Faith No More tym razem nie będzie używał swojego głosu do tworzenia dźwięków. Sprawdźcie jak poradził sobie ze ścieżką dźwiękową filmu „1922”.

Mike Patton debiutował w roli kompozytora filmowego w 2004 roku w filmie „Pinion", jednak to soundtrack do „Drugiego oblicza”, w którym występowali m.in. Ryan Gosling i Eva Mendes, jest najlepiej znanym dziełem kompozytorskim wokalisty. Teraz Netflix zatrudnił go, by zrobił ścieżkę dźwiękową do „1922”, filmu opartego na krótkiej noweli autorstwa Stephena Kinga.

Film jest już dostępny do oglądania na platformie streamingowej. Sprawdźcie muzykę Pattona w zwiastunie produkcji:

„1922” opowiada historię Wilfreda Jamesa, który morduje swoją żonę, Arlette James. W zbrodni pomaga mu jego nastoletni syn Henry. Mężczyzna po dokonaniu morderstwa zaczyna być prześladowany przez szczury i odnosi wrażenie, że to Arlette’a mści się za krzywdę, którą jej wyrządził.

W roli Wilfreda Jamesa wystąpił Thomas Jane, w żonę Jamesa wcieliła się Molly Parker, natomiast ich nastoletniego syna zagrał Dylan Schmid. Film miał premierę 20 października 2017 roku na Netflixie, natomiast sam soundtrack autorstwa Mike’a Pattona ukaże się w 2018 roku nakładem Ipecac Recordings. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery albumu.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.