Milla Jovovich wystąpi w reboocie „Hellboya”

Sergiusz Kurczuk
09.08.2017 10:43
Milla Jovovich wystąpi w reboocie „Hellboya” Fot. kadry z filmów

Reboot „Hellboya” nabiera kształtów. W filmie obsadzono kolejną gwiazdę. Tym razem jest to znana między innymi z serii filmów „Resident Evil” Milla Jovovich, która wcieli się w złowieszczą Blood Queen. 

Do tej porty powstały dwa filmy z Hellboyem w roli głównej. Chociaż były oceniane dość pozytywnie przez fanów komiksów, widzowie nie doczekali się kontynuacji przygód demona ze spiłowanymi rogami. Zamiast tego, bohater z Darkhorse Comics pojawi się w całkowicie odświeżonej filmowej wersji. Tym razem wcieli się w niego gwiazdor „Stranger Things” David Harbour. Twórcy rebootu zbierają resztę członków obsady. Niedawno do ekipy dołączył Ian McShane, który wystąpi w roli profesora Brooma. Obecnie trwają ostatnie rozmowy ze znaną aktorką. 

Mowa o Milli Jovovich, która brała już udział w filmach kultowych dla fanów science fiction i horroru. Jej popularność zaczęła się od roli Leeloo w hicie Luca Bessona „Piąty Element”. Zagrała też w serii filmów stworzonych na podstawie gier „Resident Evil”. Zresztą ta marka też niebawem zostanie zrebootowana. Tym razem zobaczymy Jovovich jako czarny charakter. Aktorka wcieli się bowiem w Blood Queen. Gwiazda odegra więc ważną rolę w fabule filmu, zresztą reboot oficjalnie nazywa się „Hellboy: Blood Queen”. Wszystko wskazuje, że to właśnie ona wystąpi jako główna przeciwniczka Hellboya. 

Jeśli podpis Jovovich w końcu pojawi się na umowie, zagra postać, która w komiksach sporo namieszała. Papierowa wersja Blood Queen naprawdę nazywała się Nimue, chociaż w czasach króla Artura lepiej była znana jako Pani Jeziora. Skradła Merlinowi jego potężną moc, która wkrótce ją zdeprawowała. Nimue zaczęła czcić starożytne istoty Ogdru Jahad, które są zagorzałymi przeciwnikami Hellboya. Brytyjskie wiedźmy postanowiły przeszkodzić Blood Queen w przejęciu władzy nad światem i poćwiartowały ją. Elementy ciała Nimue zostały zamknięte w magicznych pudłach, by jej ciało nie mogło się na nowo połączyć. Po wiekach udało się jej odzyskać dawną formę, ale na drodze Blood Queen stanął Hellboy

Czy w komiksach ta postać zostanie podobnie ukazana? Na razie nie wiadomo. Oprócz trójki aktorów i tytułu znamy jedynie reżysera (Neil Marshall) oraz przybliżoną datę premiery nowego filmu o demonicznym obrońcy świata. „Hellboy: Blood Queen” ma się pojawić już w 2018 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.