„Mission: Impossible 6” ma reżysera

Robert Skowronski
01.12.2015 17:52
„Mission: Impossible 6” ma reżysera Fot. materiały prasowe

Tom Cruise może się już szykować na kolejną niewykonalną misję. Wiadomo już kto go w niej poprowadzi zasiadając na stołku reżysera.

Jeżeli coś sprawnie działa, to nie ma sensu tego poprawiać. Z takiego założenia musieli wyjść decydenci z wytwórni Paramount dając Christopherowi McQuarrie'owi kolejną szansę na to, aby wyreżyserował jeszcze jedną odsłonę serii o agencie Ethanie Huntcie. Skąd o tym wiadomo? Twórca podzielił się szczęśliwą informacją za pośrednictwem Twittera.

Misja: Zaakceptowana

Sama wiadomość jest o tyle zaskakująca, że McQuarrie mówił wcześniej, że nie powróci już do kręcenia dzieł z cyklu zapoczątkowanego przez Briana De Palmę.

Zdjęcia do obrazu mają ruszyć w sierpniu 2016 roku, a premiera jest wstępnie planowana na 2017. Poprzednia odsłona serii, „Mission: Impossible - Rogue Nation”, którą również stworzył Christopher McQuarrie, zarobiła na siebie 700 milionów dolarów. Producenci, jak i gwiazdor cyklu, z pewnością już zacierają ręce.

Tom Cruise pojawi się jednak wcześniej, bo w 2016 roku, w filmach „Jack Reacher: Never Go Back” oraz w „Van Helsingu”, zaś w 2017 zobaczymy go w obrazie „Mena” w reżyserii Douga Limana. Mówi się także o tym, że mielibyśmy go oglądać w „Mumii”.

Christopher McQuarrie i Tom Cruise to już w zasadzie nierozerwalny duet. Panowie stworzyli wcześniej już 4 wspólne dzieła, w tym „Na skraju jutra”, „Jack Reacher: Jednym strzałem” czy „Walkirię”.

Seria „Mission: Impossible” ma już blisko 20-letnią tradycję. Pięć poprzednich odsłon zgarnęło z kas kinowych ponad 2,7 miliarda dolarów. McQuarrie dostąpił zaszczytu bycia pierwszym reżyserem, który nakręci dwie części cyklu. Za wcześniejsze odpowiadali kolejno Brian De Palma, John Woo, J.J. Abrams i Brad Bird.

Cieszycie się, że Christopher McQuarrie stworzy kolejną część „Mission: Impossible”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.