Młody Han Solo prawie pojawił się w „Zemście Sithów”

Sergiusz Kurczuk
21.05.2018 15:37
Han Solo plakat|undefined Fot. materiały promocyjne

O mały włos „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” nie zostałby pierwszym filmem ukazującym młodego bohatera. George Lucas, chciał umieścić postać w III epizodzie „Star Wars”. 

Pod koniec maja 2018 roku do kin wejdzie drugi spin-off dziejący się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. My mieliśmy okazję zobaczyć już film o przygodach młodego Hana Solo i jeśli chcecie umilić sobie oczekiwanie, przeczytajcie naszą recenzję. Okazuje się jednak, że „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” wcale nie miał być pierwszą produkcją, w której fani kosmicznej sagi mieliby okazję zobaczyć młodą wersję przemytnika. George Lucas planował umieścić bohatera pod koniec „Zemsty Sithów”. 

Młody Han Solo w „Zemście Sithów”?

Portal Screen Rant wyciągnął na światło dzienne przebrzmiałą już sprawę gościnnego występu młodego Hana Solo w III epizodzie „Gwiezdnych Wojen”. Widzowie mieli zobaczyć 10-letniego bohatera, w sekwencji walki na planecie Kashyyyk. Tak, chodzi o leśny świat zamieszkany przez rasę Wookie, do których należał Chewbacca. Chewie ramię w ramię z Yodą walczył z żołnierzami świeżo formującego się Imperium, a w walce miał im pomagać młody Han. Powstały nawet concept arty, przedstawiające potarganego chłopca w łachmanach. Młodym Hanem miał się opiekować sam Chewbacca. Postać dostała linijkę tekstu, w której informuje Yodę o znalezionych droidach. 

Na szczęście Lucas ostatecznie odszedł od tego pomysłu, który wprowadziłby niepotrzebne zamieszanie w świecie „Star Wars”. Wystarczy, że filmowiec wymyślił kontrowersyjną genezę C-3PO. Lucas był przekonany, że „Zemsta Sithów” będzie ostatnią częścią w serii, więc nie miał nic do stracenia, ale na szczęście cameo nie znalazło się w produkcji. Fani Hana Solo musieli zadowolić się ledwo zauważalnym Easter eggiem w postaci Sokoła Millenium, lądującego w pierwszej scenie filmu.

Jak widać, „Zemsta Sithów” mogła być jeszcze gorszym filmem. Czy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” da radę? Przekonacie się na własne oczy już 25 maja 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.