"Morbius": Jared Leto jako wampir Marvela i niespodziewany występ gościnny z MCU w pierwszym zwiastunie filmu

14.01.2020 08:31
Morbius|undefined Fot. kadr z filmu Morbius

Studio Sony Pictures zaprezentowało w końcu pierwszy zwiastun filmu "Morbius" - spin-offu "Spider-Mana", opowiadającego o antybohaterskim wampirze Marvela. Jak prezentuje się trailer?

Ten film może nie jest tak wyczekiwany, jak większość produkcji opartych na komiksach Marvela, ale wielu fanów było ciekawych tego niepozornego tytułu. W końcu "Morbius" skupia się na jednym z klasycznych przeciwników Spider-Mana. Poza tym rozgrywa się w tym samym świecie, co "Venom". Ale czy na pewno? Zwiastun wprawił widzów w konsternację.

"Morbius" - zwiastun nowego filmu Marvela

Jared Leto zalazł za skórę fanom superbohaterów, koszmarną kreacją Jokera w filmie "Suicide Squad". Teraz ma szansę się odkupić rolą antybohatera o wampirzych umiejętnościach. Sony Pictures zaprezentowało pierwszy zwiastun filmu "Morbius", który przedstawia tragiczną historię tytułowego bohatera. Jak prezentuje się trailer?

Zwiastun sugeruje, że zobaczymy klasyczną genezę postaci, rodem z pierwszej dekady XXI wieku.Klimatem przypomina "Venoma", który do wybitnych dzieł nie należał, ale był całkiem przyjemną rozrywką. Historia skupi się na Michaelu Morbiusie - geniuszu, cierpiącym na rzadką chorobę krwi. Bohater postanawia poddać się tajemniczemu eksperymentowi, który przemienia go w krwiożerczą bestię.

Przeczytaj także

Zapowiedź jest jednak o tyle ciekawa, że pojawiają się w niej dwa zaskakujące nawiązania do MCU. W jednej ze scen Morbius ukrywa się na ulicach Nowego Yorku, przechodząc obok graffiti przedstawiającego Spider-Mana. Ten fragment jest o tyle ciekawy, że Spidey ma na sobie kostium z trylogii Sama Raimiego, a sam obrazek pochodzi z gry Spider-Man na PS4. Na malunku znajduje się jednak napis "MORDERCA", co jest Easter eggiem odnoszącym się do sceny po napisach z filmu "Spider-Man: Far From Home", w której Mysterio wrobił głównego bohatera w swoją śmierć.

Przeczytaj także

To jednak nie koniec. Prawdziwe zaskoczenie czeka na samym końcu. W ostatnim fragmencie filmu pojawia się bowiem Michael Keaton, który powrócił do roli Vulutre'a z filmu "Spider-Man: Homecoming". Adrian Toomes ma na sobie ten sam więzienny uniform, który nosi w scenie po napisach z "Homecoming". Fani uważają, że to zapowiedź filmowej grupy Sinister Six, złożonej z największych złoczyńców Spider-Mana.

Przeczytaj także

Te subtelne gesty oznaczają, że akcja Morbiusa rozgrywa się nie tylko w świecie "Venoma", ale również w MCU. Czy oba uniwersa, które jeszcze kilka miesięcy temu miały zostać brutalnie rozdzielone są jednak połączone? Czy w 3. części "Spider-Mana" pojawią się złoczyńcy z produkcji Sony? Czy w "Venomie 2" rzeczywiście wystąpi Tom Holland? O tym przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

"Morbius" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Daniela Espinosy trafi do kin już 30 lipca 2020 roku. W obsadzie oprócz Leto i Keatona zobaczymy między innymi Matta Smitha, Adrię Aronę, Jareda Harrisa oraz Tyrese'a Gibsona.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Venom 2": Tom Holland wystąpi w nadchodzącym filmie Sony

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.