Mordercza laleczka powraca w zwiastunie „Cult of Chucky”

Kamil Dachnij
30.06.2017 13:08
Mordercza laleczka powraca w zwiastunie „Cult of Chucky” Fot. kadr z filmu

Franczyza o zabawce Chucky należy do jednych z najbardziej pokręconych w historii horroru. Po kilkuletniej przerwie powraca po raz kolejny, by straszyć widzów. 

„Cult of Chucky” to 7. z kolei rozdział serii o seryjnym mordercy uwięzionym w ciele lalki. Wszystko zaczęło się od filmu Toma Hollanda z końca lat 80., który okazał się dość oryginalną wariacją gatunkową slashera i thrillera. Sześcioletni Andy otrzymał na urodziny prezent w postaci gadającej lalki z popularnej linii „Good Guy”. Jednak nikt nie mógł przewidzieć, że plastikowa zabawka została nawiedzona przez duszę psychopaty Charlesa Lee Raya. Gdy powrócił do życia jako Chucky, jego jedynym celem było wyeliminowanie każdego, kto przeszkodzi mu w przeniesieniu swojej duszy do ciała chłopca.

Obraz okazał się sporym hitem, zarabiając ponad 40 milionów dolarów przy 9 mln budżecie, co oczywiście pociągnęło za sobą dwa sequele w latach 1990-91. Po siedmiu latach przerwy, franczyza została wskrzeszona w szalonym stylu za sprawą „Narzeczonej laleczki Chucky”. Później mieliśmy jeszcze dwie kontynuacje, którego przeszły raczej bez echa. Ale zanosi się na to, że „Cult of Chucky” może się cieszyć większym powodzeniem.

Fiona Dourif, którą widzieliśmy w 6. części pt: „Klątwa laleczki Chucky”, ponownie wciela się w postać Niki, która trafiła do azylu dla chorych psychicznie przestępców po tym, jak oskarżono ją o zabicie swojej rodziny. Jak możemy przypuszczać, nikt nie wierzy bohaterce, że prawdziwym sprawcą była lalka. Psychiatra postanawia jednak przyjąć niekonwencjonalne metody leczenia, przynosząc zabawkę na terapię grupową. Gdy w ośrodku zaczyna przybywać trupów, ludzie zaczynają wierzyć, że Nica mówiła jednak prawdę.

Reżyserem „Cult of Chucky” jest Don Mancini, twórca Chucky’ego i autor scenariuszy do wszystkich filmów serii. Brad Dourif ponownie użycza głosu morderczej lalce, zaś Jennifer Tilly oraz Alex Vincent powracają do swoich ról wcześniejszych ról – Tiffany i Andy’ego. Film będzie dostępny na nośnikach Blu-Ray, DVD oraz cyfrowo od 3 października 2017 roku

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.