Mordercza sekta małolatów powraca w zwiastunie kolejnej części „Dzieci kukurydzy”

Sergiusz Kurczuk
24.01.2018 15:24
Mordercza sekta małolatów powraca w zwiastunie kolejnej części „Dzieci kukurydzy” Fot. kadr z filmu „Dzieci kukurydzy: Ucieczka”

9. część horroru opartego na prozie Stephena Kinga w końcu otrzymała datę premiery. Zaprezentowano również zwiastun filmu. 

Kiedy w 1977 roku Stephen King pisał opowiadanie, które ukazało się w zbiorze „Nocna zmiana”, nawet przez myśl mu nie przeszło, że po 40 latach doczeka się ono serii filmów pełnometrażowych. Pierwsza część „Dzieci kukurydzy” weszła na ekrany kin w roku 1984. Jednak za początek serii uznaje się krótkometrażowy horror „Disciples of the Crow”. Niestety wraz z powstawaniem kolejnych części seria stawała coraz gorsza. Ostatni film opowiadający o morderczym kulcie złożonym z dzieciaków ukazał się w 2011 roku. Była to produkcja zatytułowana „Dzieci kukurydzy VIII: Geneza”. Prawdziwym fanom serii było jednak mało. 

„Dzieci kukurydzy: Ucieczka” - kiedy premiera?

Od momentu, kiedy ogłoszono, że powstaje kontynuacja, miłośnicy „Dzieci kukurydzy” wyczekiwali dnia, w którym twórcy podadzą datę premiery filmu. Niestety w związku ze skandalem dotyczącym procederu molestowania seksualnego, którego dokonał Harvey Weinstein, prace stanęły. „Dzieci kukurydzy: Ucieczka” były bowiem produkowane przez firmę Weinstein Company. Ale długo wyczekiwany dzień w końcu nastąpił. Mało tego! Oprócz daty wypuszczenia filmu na DVD i Blu-Ray zaprezentowano również zwiastun produkcji w reżyserii Johna Gulagera. Oto jak prezentuje się historia opowiedziana w 9. części:  

W filmie występują Marci Miller, Lynn Andrews III oraz JR Hatchett. Oto oficjalny opis fabuły:

Fabuła „Dzieci kukurydzy: Ucieczki” pokazuje młodą ciężarną Ruth, która uciekła morderczej sekcie dzieci w małym miasteczku ze środkowego-zachodu Stanów Zjednoczonych. Kolejne 10 lat życia spędziła incognito, próbując ustrzec swojego syna przed okropnościami, których doświadczyła jako dziecko. Osiedla się w małej miejscowości w Oklahomie, ale coś ją śledzi. Teraz będzie musiała stanąć oko w oko ze złem albo straci swoje dziecko. 

Domowa wersja pojawi się w sklepach już 13 marca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.