Motyw z „Przyjaciół” wykonany przez 49 filmów

Robert Skowronski
09.11.2016 14:33
Motyw z „Przyjaciół” wykonany przez 49 filmów Fot. kadr z serialu + Dzik Pejnta

Kto nie zna „Przyjaciół”? Trudno znaleźć taką osobę, a tym samym tych, które nie kojarzyłyby utworu z czołówki serialu. Posłuchajcie jej w wykonaniu 49 filmów.

Utwór zespołu The Rembrandts? Czy komukolwiek to coś mówi? Tytuł „I’ll be There for You”? To już prędzej, ale wciąż ciężko wskazać konkrety. A to przecież motyw przewodni z „Przyjaciół”, bodaj najsłynniejszego sitcomu, którego żywot rozpoczął się w latach 90.

Produkcja o paczce przyjaciół doczekała się aż 10 sezonów, licznych nagród, a także emisji w 100 krajach. Powstał również spin-off serialu, czyli „Joey”. Ostatni epizod został wyświetlony w 2004 roku, natomiast 21 lutego 2016 roku ukazał się specjalny 2-godzinny odcinek „Przyjaciół” na kanale NBC.

Współautorami piosenki „I’ll be There for You” byli producenci „Przyjaciół” David Crane i Marta Kauffman, a także mąż Kauffman, kompozytor Michael Skloff. Pierwotnie wykonanie numeru zaproponowano zespołom They Might Be Giants oraz R.E.M. Jednak ostatecznie to zlecenie przyjęła kapela The Rembrandts.

Posłuchajcie, jak „I’ll be There for You” brzmi w wykonaniu postaci z 49 filmów:

W powyższym nagraniu wykorzystano m.in. fragmenty takich dzieł, jak „Matrix”, „Muppety”, „Kraina lodu”, „Ace Ventura: Psi Detektyw”, „Borat”, „Witaj w klubie”, „Zwierzogród”, „Hobbit”, „Igrzyska śmierci” czy też „Klub winowajców”.

Podobnych przeróbek doczekały się także utwory Queen, Linkin Park i Green Daya. Z kolei swoją interpretację motywu z „Przyjaciół” przedstawił nam również Leo Moracchioli, jak przystało na tego YouTubera jest to metalowa wersja piosenki.

Jak Wam się podoba „I’ll be There for You” w wykonaniu postaci z 49 filmów?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.