Zobacz młodsze, punkowe wcielenie Beetlejuice’a z musicalu „Sok z żuka” [FOTO]

Natalia Hluzow
16.10.2018 15:10
Beetlejuice musical|undefined Fot. Everett Collection/EAST NEWS

Na łamach „Entertainment Weekly” zaprezentowano pierwsze zdjęcie młodego odtwórcy roli Beetlejuice’a, w którego oryginalnie wcielał się Michael Keaton.

Wciąż nieznane są losy planowanego sequela „Soku z żuka”, który miał nakręcić sam Tim Burton, znamy natomiast datę premiery teatralnej wersji klasyku z 1988 roku. Sceniczna adaptacja filmu Burtona zadebiutuje na deskach National Theatre w Waszyngtonie już w listopadzie 2018, dzięki czemu mamy okazję przyjrzeć się nowemu wcieleniu tytułowego bohatera.

Nowy Beetlejuice w musicalu opartym na filmie Tima Burtona

Do roli dziwacznego bioegzorcysty, któremu wyjątkowy charakter nadał niegdyś Michael Keaton, został wybrany Alex Brightman. Za sceniczną wersję „Soku z żuka” odpowiada Alex Timbers.

Reżyser zdradził, że przetestowano dziesiątki peruk, kostiumów i wersji makijażu – łącznie z identycznymi do tych, jakie Keaton nosił w filmie Burtona – zanim zdecydowano się stworzyć młodszą, bardziej punkową wersję cwanego demona. Jak powiedział:

Nowy Beetlejuice to zdecydowanie inna postać niż Michaela Keatona. To jego własna interpretacja. Przefiltrowana przez wrażliwość Aleksa Brightmana.

Fotografię przedstawiającą nowe oblicze Beetlejuice’a zaprezentował magazyn „Entertainment Weekly”. Możecie zobaczyć ją poniżej:

Musical „Beetlejuice” a oryginał z 1988 roku

Image tytułowego bohatera to nie jedyna zmiana, jakiej dokonano, adaptując film Tima Burtona na sceniczny musical. Jak zapowiada Timbers, centralnymi postaciami sztuki zostali Beetlejuice i Lydia Deetz (grana w filmie przez Winonę Ryder), w którą wcieli się tym razem 17-letnia Sophia Anne Caruso. Reżyser podkreśla jednak, że w musicalu nie zabraknie makabryczno-groteskowego stylu, z którego słyną dzieła Burtona oraz ważnego przesłania:

Przedstawienie porusza tematy straty i żałoby oraz tego, co to znaczy być umarłym, a co oznacza bycie żywym, a także co czyni nasze życie wartym przeżywania – to wielkie, ważne pytania.

Premiera musicalu „Beetlejuice” odbędzie się 4 listopada 2018 na deskach Washington National Theatre. Od 25 kwietnia 2019 spektakl będzie wystawiany także na Broadwayu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.