Nad iloma nowymi filmami „Star Wars” pracuje obecnie Lucasfilm?

Sergiusz Kurczuk
18.06.2018 12:34
Star Wars|undefined Fot. materiały prasowe

Według najnowszych doniesień w przyszłości zobaczymy bardzo dużo produkcji rozgrywających się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. 

Od kiedy Disney przejął Lucasfilm i prawa do serii „Gwiezdne Wojny”, tchnął nowe życie w dzieło George'a Lucasa. Do tej pory powstały dwie nowe części sagi, w których ukazano losy bohaterów oryginalnej trylogii po latach oraz dwa spin-offy. W przygotowaniu jest IX epizod, a Ryan Johnson pracuje nad kolejną trylogią, która odbiegnie od losów rodu Skywalkerów. W planach są też solowe filmy o słynnych postaciach z uniwersum „Star Wars”. Warto również pamiętać, że istnieją seriale animowane, a niedługo zobaczymy pierwszy serial aktorski. Nad iloma produkcjami pracuje Lucasfilm?

Czy czeka nas co najmniej 9 nowych filmów z serii „Star Wars”?

Wygląda na to, że niektóre plotki dotyczące kolejnych produkcji w świecie „Gwiezdnych Wojen” okazują się prawdą. Według podcastera Aarona Goinsa niebawem zobaczymy wiele filmów dziejących się dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Goins uczestniczył w Virginia All-Star Comic Con, gdzie spotkał się z Tomem Kanem. Kane jest dobrze znany fanom „Star Wars”, ponieważ podkłada głos pod postać Yody w serialach rozgrywających się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Według słów aktora Lucasfilm pracuje obecnie nad co najmniej 9 nowymi tytułami. Kane zaprzeczył, że Yoda dostanie solową produkcję. 

Wydaje się, że Tom Kane coś wie, ale bardzo opornie dzielił się wiedzą... Według niego co najmniej 9 filmów „Star Wars” jest na różnych etapach produkcji. Niedługo zostaną ogłoszone osobne historie niektórych bohaterów, ale definitywnie nie chodzi o Yodę. 

Trudno powiedzieć, czy informacja przekazana na Twitterze przez Goinsa ma pokrycie w rzeczywistości. W końcu Kane nie musi mieć szczegółowej wiedzy na temat planów Lucasfilm. Chociaż 9 filmów to dość sporo produkcji, należy wziąć pod uwagę, że do tej pory wiadomo, że powstaje IX epizod, trzy kolejne części nowej trylogii oraz filmy twórców „Gry o tron”Alden Ehrenreich podpisał umowę na 3 spin-offy o młodym Hanie Solo i chociaż wyniki kasowe nie zachwyciły, całkiem możliwe, że i tak zobaczymy kolejne dwa filmy o słynnym przemytniku. Poza tym od jakiegoś czasu Lucasfilm ma w planach solowe produkcje o Obi-Wanie i Bobie Fetcie. Po zsumowaniu zapowiedzianych tytułów brakuje jednego filmu, który rzekomo jest obecnie w fazie produkcji. Być może chodzi o jedną z produkcji, nad którą pracują David Benioff i D.B. Weiss.

Informacja podana przez Goinsa nie jest na razie potwierdzona. Jeśli jednak się potwierdzi, fani „Gwiezdnych Wojen” długie lata będą mogli cieszyć się światem stworzonym przez Lucasa. Na razie jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo na zwieńczenie najnowszej trylogii „Star Wars” musimy poczekać do grudnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.