Nadciąga nowy "Egzorcysta"! Kiedy zadebiutuje reboot kultowego horroru?

19.08.2020 10:01
Foto: Collection Christophel / RnB/EAST NEWS|undefined Fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

"Egzorcysta" to jeden z najbardziej uznanych filmów grozy w dziejach kinematografii. Teraz zobaczymy go w nowej, odświeżonej wersji.

Moda na wszelkiej maści rebooty i remake'i trwa w najlepsze. W tym roku usłyszeliśmy już o nowych wersjach "Hellraisera" i "Innych", a teraz przyszedł czas na króla horrorów, czyli samego "Egzorcystę"

"Egzorcysta" - powstanie reboot kultowego horroru

"Egzorcysta" przez wielu uważany jest za opus magnum kina grozy i absolutne arcydzieło swojego gatunku. Film Williama Friedkina zrobił w 1973 roku takie wrażenie, że (mimo bycia horrorem) otrzymał aż 10 nominacji do Oscara (w tym za najlepszy film!), które zmieniły się w 2 statuetki (za najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszy montaż dźwięku). Dziś, mimo upływu lat, "Egzorcysta" wciąż przeraża i robi piorunujące wrażenie.

Przeczytaj także

Produkcja doczekała się dwóch średniej jakości kontynuacji i nie lepszych prequeli. Powstał również 2-sezonowy serial, luźno powiązany z oryginalnym dziełem. Teraz nadciąga kolejna wersja. Morgan Creek Entertainment pracuje ponoć na rebootem kultowego horroru, co zostało ujawnione przy okazji promocji najnowszego filmu studia. Na obecną chwilę nie znamy szczegółów produkcji. Wiemy jedynie, że premiera planowana jest na 2021 rok.

 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.