Najgorsze polskie filmy 2018 roku według czytelników Antyradia.pl [SONDA]

Kamil Kacperski
16.12.2018 14:25
|center Fot. materiały prasowe

Podsumowania i zestawienia zamykające rok nie służą tylko wybraniu najlepszych pozycji z danych 12 miesięcy - wykorzystujemy je również do wybrania tytułów najgorszych. A kto Waszym zdaniem zasłuży na tytuł "najgorszego polskiego filmu 2018 roku"? 

Rok 2018 był dość dobry dla polskiej kinematografii - ogromny sukces kasowy "Kleru" mógł być jedynie przyćmiony nagrodami i nominacjami dla "Zimnej wojny", która wciąż ma szansę na Oscara. Niestety, nie wszystkie produkcje dorównują poziomowi do tych dwóch wspomnianych filmów. 

Wśród nominowanych do "najgorszych polskich filmów 2018 roku" nie mogło zabraknąć produkcji najbardziej płodnego reżysera w Polsce, czyli Patryka Vegi. Twórca zaproponował w tym roku "Kobiety mafii" i "Plagi Breslau" (oraz dwa seriale oparte o "Botoks" i wspomniane "Kobiety mafii"). Obydwie produkcje nie były najwyższych lotów, dlatego też stwierdziliśmy, że zasługują na spróbowanie sił w naszej sondzie. Innymi stałymi bywalcami polskich kin są komedie romantyczne. I tych również w tym roku nie zabrakło. Rozpoczęliśmy rok wydanym w lutym "Planem B", natomiast zakończymy go listopadowym filmem "Miłość jest wszystkim".

Najgorsze polskie filmy 2018

Nie mogło zabraknąć również produkcji opowiadających o wydarzeniach historycznych. W tym roku byliśmy uraczeni aż dwoma filmami o Dywizjonie 303. Jedna z nich nosiła tytuł "303. Bitwa o Anglię", druga zaś "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Obydwie produkcje trafiły do kin w sierpniu i spotkały się z mieszanymi odczuciami widzów i krytyków. Naszą listę nominowanych dopełniają jeszcze filmy skrajnie dziwne i trudne do zakwalifikowania - "Krew Boga" opowiadająca o rycerzu na wyspie pogan, "Odnajdę cię", czyli swojską odpowiedź na "Uprowadzoną" i "Eter" Krzysztofa Zanussiego, który przedstawił historię doktora Frankensteina granego przez Jacka Poniedziałka.

Do wyboru jest łącznie 15 produkcji, a samo głosowanie potrwa do 27 grudnia. Zapraszamy do oddania głosu na Waszym zdaniem najgorszy polski film 2018 roku!

 

Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszych innych sondach - możecie wybrać najlepszy polski serial 2018 roku, a także najlepszy serial zagraniczny.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.