Najgorsze polskie filmy 2019 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

27.12.2019 13:30
Najgorsze polskie filmy 2019|undefined Fot. materiały promocyjne

Które filmy były najgorszymi produkcjami 2019 roku? Czytelnicy Antyradio.pl wybrali 10 tytułów, które zasługują na publiczne wybatożenie. 

Zbliża się koniec roku 2019, w związku z czym warto podsumować ostatnie dwanaście miesięcy i wybrać najgorsze rodzime produkcje. Postanowiliśmy postawić na demokrację i zamiast wybierać samodzielnie Top 10 najgorszych polskich filmów 2019 roku, poprosiliśmy naszych czytelników o wzięciu udziału w specjalnym głosowaniu. Lud przemówił i zadecydował, które filmy trafiły do pierwszej trójki największych gniotów tego roku. 

Najgorsze polskie filmy 2019 - Top 10 najgorszych produkcji

W tym roku bardzo trudno było znaleźć naprawdę kiepskie produkcje, ale należy pamiętać, że zawsze trafiają się jakieś niewypały. Większość zaprezentowanych w naszej sondzie produkcji miała oceny nieznacznie przekraczające 5, zdarzyły się też tytuły z niższą średnią. Okazało się, że nasi czytelnicy doskonale je wyłapali i umieścili na szczycie zestawienia najgorszych filmów 2019 roku. Zanim jednak przejdziemy do wisienki na torcie, przyjrzyjmy się pozostałym siedmiu filmom. 

Przeczytaj także

Najlepszym z najgorszych filmów 2019 roku została sportowa produkcja pod tytułem "Fighter", która zdobyła jedynie 2% głosów. Tuż za nią z 3% uplasował się dramat "Mowa ptaków". Po 4% zdobyły komedie "Jak poślubić milionera" i "Na bank się uda". Kolejne oczko przypada średnio udanej adaptacji powieści "Ciemno, prawie noc" (5%). Następne miejsce zajęła polska odpowiedź na "Szybkich i wściekłych", czyli "Diablo. Wyścig o wszystko" (8%). Do ścisłej czołówki nie zakwalifikowało się niestety "dzieło" Patryka Vegi - "Kobiety mafii 2" z 9% głosów. Jak wygląda Top 3 najgorszych filmów 2019?

Top 10 najgorszych polskich filmów 2019

Trzecie miejsce z 12% głosów zdobywa "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" - kontynuacja niezwykle popularnej serii komediowej, której ostatnia część ukazała się 30 lat temu. Nie pomogła obsada, w której pojawili się oryginalni odtwórcy głównych bohaterów i mimo dość wysokich wyników w box office, zarówno widzowie, jak i krytycy ocenili produkcję bardzo nisko. 

Przeczytaj także

Chociaż "Kobiety mafii 2" trafiły na czwarte miejsce, nie oznacza to, że Vega nie dostał się na podium największych filmowych kaszan 2019 roku. Udało mu się zająć drugie miejsce z filmem "Polityka". Na produkcję zagłosowało aż 24% uczestników sondy. Film zdobył więc dwa razy więcej głosów niż "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Jak na ironię przystało kulisy brutalnego świata polityki cieszyły się nadzwyczaj dużym zainteresowaniem widzów, przez co film zadrobił ogromne pieniądze. Sukces finansowy nie pokrywa się jednak z niskimi notami i kiepskimi recenzjami. 

Przeczytaj także

Pierwsze miejsce należało jednak do tworu, który może przyprawić o raka mózgu. 29% głosów zdobył zwycięzca naszego zestawienia - "#Jestem M. Misfit" - czyli polska kalka formatu wypuszczonego na inne europejskie rynki, w których udział brali lokalni youtuberzy, influencerzy i inni internetowi celebryci. W rodzimym wydaniu nie mogło zabraknąć również Tomasza Karolaka. Młodzieżowa produkcja przecząca definicji filmu została bardzo nisko oceniona przez zwyczajnych zjadaczy popcornu i krytykę, ale prawdopodobnie wśród klienteli o niewyrobionym jeszcze guście filmowym z racji młodego wieku, może robić furorę. 

Przeczytaj także

Rok 2019 nie był najgorszy dla polskiego kina, tym bardziej, że ponownie Polacy mają szansę na Oscara. Miejmy jednak nadzieję, że kolejne dwanaście miesięcy będą jeszcze bardziej owocne i w przyszłym roku podobne zestawienie sprawi nam jeszcze większą trudność. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Najgorsze polskie filmy 2018 roku według czytelników Antyradia.pl [WYNIKI SONDY] 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.