TOP 10: Najgorsze sceny seksu w polskim kinie

Natalia Hluzow
23.05.2018 18:31
scena seksu z filmu Fot. kadr z filmu "Kobiety mafii"

Polska kinematografia słynie z wielu wspaniałych rzeczy, niestety, nie należą do nich sceny erotyczne. Jakie fragmenty filmów zapisały się w historii jako najgorsze sceny seksu w polskim kinie? Przygotowaliśmy krótki przegląd najbardziej żenujących ujęć.

Seks w polskim kinie to drażliwy temat. Choć w kraju nad Wisłą nie brakuje ani ponętnych aktorek, ani pięknych mężczyzn, ani utalentowanych, obdarzonych dobrym smakiem twórców – na palcach jednej ręki policzyć można sceny, które są w stanie wywołać szybsze bicie serca i przyprawić widzów o dreszcze. Niestety, większość scen erotycznych w polskich filmach przyprawia raczej o mdłości. Smutne, brudne, obsceniczne, żenujące lub po prostu śmieszne – tak w kilku słowach można opisać sceny seksu w polskim kinie. 

Które z nich wspominamy najgorzej? Wielu polskich kinomanów odpowie: wszystkie! My postanowiliśmy jednak zadać sobie ten trud i wybrać 10 najgorszych scen seksu w polskim kinie (kolejność przypadkowa). Ostrzegamy - artykuł skierowany jest wyłącznie dla osób o mocnych nerwach i słabym odruchu wymiotnym.

1. „Kobiety mafii”, reż. Patryk Vega 

Paskudne sceny seksu w filmach Patryka Vegi można byłoby opisać w osobnym zestawieniu. My zdecydowaliśmy się wybrać tylko dwie. Na pierwszy ogień idą więc szczeciński raper Sobota i Spuchnięta Anka, która „z takim brzydkim to się jeszcze nie bzykała”. Fragment sceny można zobaczyć w reżyserskim zwiastunie „Kobiet mafii” bez cenzury (4:10)

2. „Sztos 2”, reż. Olaf Lubaszenko

„Sztos 2”, czyli nieudana kontynuacja całkiem porządnego „Sztosu”, ma w sobie bardzo wiele słabych elementów, ale najsłabszym jest zdecydowanie fragment, w którym Janek (Borys Szyc) kopuluje z Olą (Gabriela Całun). Z założenia scena ta miała mieć charakter komiczny, jednak podczas oglądania jej można jedynie rzewnie zapłakać nad twórcą, który ją wymyślił, i aktorami, którzy wzięli w niej udział. 

3. „Poranek kojota”, reż. Olaf Lubaszenko

Podobnym kunsztem i smakiem w kwestii scen erotycznych Olaf Lubaszenko wykazał się również realizując „Poranek kojota”. Scenę z udziałem Michała Milowicza i Małgorzaty Sadowskiej trudno opisać słowami, bo też trudno określić, co tak naprawdę dzieje się pod kołdrą. Dzikie tańce? Atak gryzoni? Trudno stwierdzić, ale na pewno daleko temu do sceny erotycznej.

4. „Wesele”, reż. Wojciech Smarzowski

W przypadku filmów Wojciecha Smarzowskiego, brzydota scen seksu nie wynika z braku wyczucia czy smaku, lecz jest celowym zabiegiem reżysera. Nie zmienia to jednak faktu, że oglądanie seksu w „Domu złym”, „Drogówce” czy „Weselu” nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Jako przykład - stosunek seksualny druhny (Iwona Wszołkówna) i ojca panny młodej (Marian Dziędziel) na weselu.

5. „Szamanka”, reż. Andrzej Żuławski

Zestawienie najgorszych scen seksu w polskim kinie nie mogłoby się oczywiście obyć bez prawdziwego klasyka w tej dziedzinie! Choć „Szamanka” sama w sobie jest przedziwnym tworem, w którym pojawia się wiele kuriozalnych scen i motywów, nic nie jest w stanie dorównać osobliwości cudacznych scen erotycznych Michała (Bogusław Linda) i „Włoszki” (Iwona Petry) (0:20).

6. „Oh Karol 2”, reż. Piotr Wereśniak

Prawdziwą zagadką filmu Piotra Wereśniaka nie jest to, czy Karol zdoła utrzymać swoje liczne romanse w tajemnicy przed pozostałymi kochankami. Ani nawet to, jakim cudem mężczyzna o seksapilu Piotra Adamczyka zdobył tyle pięknych kobiet. Najbardziej zastanawiające jest to, jak reżyserowi tego filmu udało się z wszystkich tych pięknych kobiet uczynić aseksualne kawałki drewna. Z dobrego serca oszczędzimy Wam wszystkich miłosnych uniesień Karola. Zamiast tego prezentujemy jednak najmniej podniecający striptiz w historii kina.

7. „Kac Wawa”, reż. Łukasz Karwowski

„Kac Wawa” to creme de la creme, jeśli chodzi o najgorsze polskie filmy, nie mógł się więc obyć bez koszmarnych scen seksu. Trudno było wybrać jedną z nich. Na szczęście znaleźliśmy kompilację o wdzięcznym tytule „w burdelu”.

8. „Yuma”, reż. Piotr Mularuk

W jednej z pierwszych scen filmu „Yuma” Zyga grany przez Jakuba Gierszała wykonuje przymusowe fellatio swojemu koledze. Jednak nie jest to najgorsza scena seksu, jaka pojawia się w tym filmie. Najbardziej żenującą i kuriozalną jest bez wątpienia ta, w której Zyga uprawia seks z własną ciotką. Na domiar złego wcielająca się w nią Katarzyna Figura, udając orgazm, ryczy niczym zarzynane zwierzę.

Yuma Fot. foto: kadr z filmu "Yuma"

9. „Złoto dezerterów”, reż. Janusz Majewski

Scena seksu odgrywana przez Annę Powierzę i Pawła Deląga w filmie „Złoto dezerterów” nie byłaby aż taka zła, gdyby nie fakt, że kiedy Witold dobiera się do Oleńki, ona śpiewa w tym czasie... piosenkę patriotyczną.

10. „Ciacho”, reż. Patryk Vega

Patryk Vega bez wątpienia zasłużył sobie na to, by nie tylko otwierać, ale i zamykać niniejsze zestawienie. „Ciacho”, podobnie jak większość prezentowanych tu filmów, obfituje w okropne sceny, nie tylko erotyczne. Jednak ze wszystkich postanowiliśmy wybrać sławetne zabawy analne Urszuli (Danuty Stenki) i Dawida (Tomasz Karolak). 

Ciacho Fot. foto: kadr z filmu "Ciacho"

Powyższe zestawienie to oczywiście tylko kropla w bezdennej studni najgorszych scen seksu w polskich filmach. Ale na szczęście dla naszej kinematografii, okropne sceny seksu pojawiają się również w zagranicznych produkcjach. Wystarczy tylko spojrzeć na 10 najohydniejszych scen seksu w horrorach.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.