Najlepsi z najgorszych. Zobacz kompilację, przedstawiającą 45 największych złoczyńców z ekranizacji komiksów

Sergiusz Kurczuk
16.03.2018 15:20
Heath Ledger jako Joker|undefined Fot. kadr z filmu Mroczny Rycerz

Czarny charakter to podstawa każdej historii walki ze złem. Oto 45 największych złoczyńców z filmów opierających się na komiksach. 

Czym byłby superbohater bez przeciwnika? Jak wyglądałby życie Batmana, kiedy nie musiałby uganiać się za Jokerem? Czy Spider-Man byłby szczęśliwszy, gdyby Dr Octopus nie wchodziłby mu w drogę? Czy Marv byłby tak wyrazistą postacią, gdyby nie krwawy pojedynek z Kevinem? Uznajemy powyższe pytania za retoryczne. Wiadomo, że mimo całej wspaniałości protagonistów, to ich przeciwnicy nadają całej historii sens i jednocześnie ich dopełniają. Z tego powodu wielu kinomanów ceni sobie bardziej czarne charaktery niż harcerzykowatych, krystalicznie czystych obrońców dobra

Najwięksi złoczyńcy w filmach na podstawie komiksów

Z tego powodu youtuber znany jako Robert Jones, postanowił stworzyć wideo poświęcone negatywnym bohaterom filmowych adaptacji słynnych komiksów. W 2-minutowym zlepku różnych produkcji pojawia się aż 45 przeciwników, którzy zdaniem autora materiału, zapisali się krwawymi literami na łamach historii kina. 

Obrazkom z rozmaitych filmów przygrywa utwór grupy The Faim, o tytule, który idealnie pasuje do tematu - „Saints of the Sinners”. Nie mogło oczywiście zbraknąć takich postaci jak Lex Luthor, kilka wersji Jokera, Harley Quinn, Mystique, Lokiego, Apocalypse'a, Kevina z „Sin City”, Lizarda, Ajaxa z „Deadpoola”Kroenena z „Hellboya”Steppenwolfa, Ultrona, Bane'a, Thanosa, Catwoman, Generała Zoda, Heli czy Franka D'Amico z „Kick-Assa”. Może niektóre postacie nie są najpotężniejszymi przeciwnikami, ale autor wideo nie stworzył top listy, więc nie sugeruje, kto z nich znajduje się na podium zła. Ale jeśli mało wam złowieszczości, to koniecznie sprawdźcie, które postacie magazyn Empire umieścił na liście 20 najgorszych złoczyńców

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.