Najlepszy film biograficzny o muzyku rockowym [SONDA]

Natalia Hluzow
15.05.2018 18:07
filmy o muzykach rockowych|undefined Fot. materiały prasowe

Muzycy rockowi słyną z burzliwych przeżyć i barwnych biografii, dlatego ich losy często trafiają na kinowy ekran. Który film biograficzny o muzyku rockowym był najlepszy? Tym razem decyzję pozostawiamy czytelnikom portalu Antyradio.pl.

Już niebawem, za sprawą nowego filmu 20th Century Fox, będziemy mieli okazję przyjrzeć się życiu i karierze lidera grupy Queen – Freddy’ego Mercury’ego. Głośna produkcja zrealizowana częściowo przez Briana Singera, którą dokończył Dexter Fletcher trafi na ekrany kin 2 listopada 2018 roku. W sieci zadebiutował dziś (15 maja 2018) pierwszy oficjalny zwiastun filmu „Bohemian Rhapsody”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć inne słynne produkcje fabularne opowiadające o losach gwiazd rocka i zapytać Was o ulubiony film biograficzny o muzyku rockowym.

Filmy biograficzne o muzykach rockowych

Filmy fabularne, które przedstawiają biografie rockmanów (czy też innych słynnych postaci), bardzo często krytykowane są za to, że ukazują swoich bohaterów w sposób wybiórczy lub stronniczy. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do filmów dokumentalnych o muzykach rockowych, filmy fabularne rządzą się swoimi prawami i są jedynie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. To od ich twórców zależy, w jaki sposób przedstawią daną postać na ekranie i jakie elementy jej biografii zaprezentują.

Filmowcy decydują również o tym, na jakich aspektach życia danej gwiazdy rocka chcą skupić się najbardziej i w jaki sposób pragną te aspekty przedstawić. „The Doors” czy „Skazany na bluesa” opowiadają w miarę linearnie o życiu i twórczości Jima Morrisona czy Ryśka Riedla, podczas gdy „Spacer po linie” czy „Sid and Nancy” skupiają się przede wszystkim na związkach, jakie łączyły Johnny’ego Casha czy Sida Viciousa z ich partnerkami. „I’m Not There” jest z kolei filmem metaforycznym, w którym w postać Boba Dylana wciela się kilku aktorów i aktorek, w tym Heath Ledger, Cate Blanchett czy Christian Bale.

Jaka forma opowiadania o gwiazdach rocka odpowiada Wam najbardziej? I który z wybranych przez nas filmów biograficznych o muzykach rockowych uważacie za najlepszy? Weźcie udział w sondzie!

najlepszy film o muzyku rockowym Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Na Wasze głosy czekamy do poniedziałku 21 maja 2018 roku do godziny 12:00. Tego dnia ogłosimy też wyniki sondy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.