Najlepszy film biograficzny o muzyku rockowym według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
21.05.2018 15:46
najlepsze filmy o muzykach rockowych|undefined Fot. SIPA/EAST NEWS; Starstock/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS; TRICOLORS/EAST NEWS

Filmy biograficzne o muzykach rockowych okazały się mieć spore rzesze fanów wśród czytelników portalu Antyradio.pl. Która z prezentowanych w sondzie produkcji cieszy się największą popularnością?

15 maja 2018 roku z okazji premiery pierwszego zwiastuna filmu „Bohemian Rhapsody” zapytaliśmy Was o najlepszy, Waszym zdaniem, film biograficzny o muzyku rockowym. Pod artykułem pojawiły się żywe dyskusje, zaś w samej sondzie mnóstwo głosów. Jaki film otrzymał ich najwięcej?

„Skazany na bluesa” najlepszym filmem o muzyku rockowym zdaniem czytelników Antyradio.pl

Czy to za sprawą talentu Janusza Kidawy-Błońskiego, czy też z uwagi na niezwykłą popularność Ryśka Riedla wśród polskich fanów rocka i bluesa – za najlepszą filmową biografię muzyka rockowego głosujący uznali „Skazanego na bluesa” z Tomaszem Kotem w roli lidera zespołu Dżem. Film o Ryśku Riedlu zdobył aż 40% Waszych głosów.

Na drugim miejscu znalazła się produkcja poświęcona Jimowi Morrisonowi. Film Oliviera Stone’a z Valem Kilmerem (do złudzenia przypominającym wokalistę The Doors) otrzymał 29% procent głosów.

Trzecie miejsce przypadło w udziale filmowi Antona Corbijna, który w filmie „Control” opowiedział historię Iana Curtisa z Joy Division. Na produkcję z Samem Rileyem w roli głównej zagłosowało 16% uczestników sondy.

Najmniej osób zdecydowało się zagłosować na niestandardową opowieść o Bobie Dylanie. „I’m Not There” z gwiazdorską obsadą w roli amerykańskiego barda uzyskał jedynie 2% głosów.

Pełne wyniki sondy możecie zobaczyć poniżej:

wyniki sondy najlepszy muzyk rockowy Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Zgadzacie się z nimi? A może powinien wygrać zupełnie inny film?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.