Najlepsze horrory 2018 roku [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
21.12.2018 16:05
Ciche miejsce, Suspiria, Dziedzictwo. Hereditary|undefined Fot. kadry z filmów Ciche miejsce, Suspiria, Dziedzictwo. Hereditary

Które horrory z 2018 roku były najlepsze? Postanowiliśmy stworzyć ranking najbardziej udanych filmów grozy ostatnich minionych miesięcy.

Filmy 2018 roku cieszyły się dużym uznaniem wśród widzów. Do polskich kin trafiło bardzo dużo horrorów. Wśród nich znalazło się wiele naprawdę dobrych filmów, które cieszyły się uznaniem krytyków i widzów. W ciągu roku powstawały oczywiście listy, w których zestawiano najstraszniejsze tytuły ostatnich 12 miesięcy. My postanowiliśmy zapytać czytelników Antyradio.pl o ich zdanie w kwestii najlepszego horroru 2018 roku. Który film trafił na pierwsze miejsce?

Najlepsze horrory 2018 roku

Żeby wyłonić najlepszy film grozy 2018 roku, stworzyliśmy stworzyć sondę, do której trafiło 18 horrorów. Tyle przerażających produkcji zadebiutowało w polskim kinie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Fani horrorów są zgodni, że w czołówce najlepszych horrorów 2018 roku znajdują się "Suspiria", "Dziedzictwo. Heredity" oraz "Ciche miejsce". To właśnie te tytuły zdobyły najlepsze oceny wśród krytyków filmowych i widzów. Na liście nie zabrakło również głośnej "Zakonnicy" - najnowszego spin-offu "Obecności". Czy któraś z tych produkcji trafiła na podium naszego rankingu?

Najlepsze horrory 2018 roku

Na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się "Suspiria" i "Dziedzictwo. Hereditary". Oba filmy zebrały 13% głosów. Drugie miejsce z 12% zajęły produkcje "Ciche miejsce" oraz "Zakonnica". Trzecie miejsce z 10% głosów należy się horrorowi "Naznaczony: Ostatni klucz". Ostatnie miejsce przypadło filmowi "Lodgers. Przeklęci", na który zagłosował tylko 1% ankietowanych. Jak prezentuje się ranking najlepszych horrorów 2018?

Najlepsze horrory 2018 roku - ranking

1. "Suspiria" i "Dziedzictwo. Hereditary"

2. "Ciche miejsce" i "Zakonnica"

3. "Naznaczony: Ostatni klucz"

4. "Halloween"

5. "Escape Room"

6. "Winchester. Dom duchów", "Ghostland" i "Operacja Overlord"

7. "Ghostland",

8. "Nocne istoty"

9. "Słudzy diabła", "Prawda czy wyzwanie", "Przebudzenie dusz", "Slender Man", "Endless"

10. "Lodgers. Przeklęci"

To nie koniec zabawy, ponieważ nadal trwa sonda na najgorszy horror 2018 roku. Co ciekawe na liście znajdują się filmy grozy, które w powyższym rankingu trafiły na wysokie pozycje. Co przyniesie rok 2019? Czy fani horrorów ponownie będą usatysfakcjonowani? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.