Najlepsze polskie filmy 2018 roku [SONDA]

Sergiusz Kurczuk
18.12.2018 17:11
kadry z filmów Zimna wojna i Kler|undefined Fot. kadry z filmów Zimna wojna i Kler

Które polskie filmu z 2018 roku były najlepsze? Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której czytelnicy Antyradio.pl wybiorą najbardziej udane rodzime produkcje ostatnich minionych miesięcy.

W roku 2018 obrodziło dobrymi polskimi filmami. Oczywiście w kinach znalazły się również produkcje, które zasłużyły na negatywną ocenę widzów i krytyków filmowych, ale im poświęciliśmy osobną sondę. W tym artykule skupimy się na wartościowych polskich produkcjach, które zapiszą się w na kartach rodzimej historii kina. Jak co roku nie zabrakło dramatów, komedii oraz filmów akcji. Który tytuł zasługuje na miano najlepszego polskiego filmu 2018 roku?

Najlepsze polskie filmy 2018 roku

Pod uwagę wzięliśmy dziesięć najlepiej ocenianych i najbardziej popularnych produkcji, które ukazały się w kinach w roku 2018. Jednym z najgłośniejszych dzieł, o którym było słychać nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych była "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Dramat ma szansę na Oscara 2019, a Joanna Kulig i Tomasz Kot, którzy wcielili się w głównych bohaterów, przyciągnęli uwagę zagranicznych filmowców. Druga połowa roku należała jednak do "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego. Opowieść o polskim duchowieństwie podzieliła obywateli na długo przed premierą. Negatywne głosy skrajnej prawicy nie wpłynęły jednak na kasowy sukces filmu Smarzowskiego.

Po wieli latach oczekiwań fani przygód Adama Miauczyńskiego dostali kolejną produkcję w reżyserii Marka Koterskiego. Mowa o "7 uczuciach" - filmie z doborową obsadą, skłaniającym do refleksji nad wychowaniem, szkolnictwem i nieumiejętności rozmawiania z własnymi pociechami. Miłośnicy kina akcji doczekali się w końcu "Pitbulla" z prawdziwego zdarzenia. Co ciekawe za film z podtytułem "Ostatni pies" nie odpowiada twórca serii Patryk Vega, a Władysław Pasikowski. W naszej sondzie nie zabrakło również wysoko ocenianej komedii romantycznej "Planeta Singli 2", która już w Walentynki 2019 roku doczeka się trzeciej części. 

 

Który z zaprezentowanych wyżej tytułów okaże się najlepszym polskim filmem 2018 roku?

Na odpowiedzi czekamy do 27 grudnia 2018 roku. Po zebraniu wszystkich głosów przeanalizujemy zebrane dane i stworzymy ranking najlepszych polskich filmów 2018. Który z wyżej wymienionych filmów zdobędzie pierwsze miejsce? Który z przedstawicieli kina grozy trafi na sam dół listy? Przekonamy się już za kilka dni.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.