Najlepsze polskie filmy 2018 roku [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
27.12.2018 17:18
kadry z filmów Zimna wojna, kler i 7 uczuć|undefined Fot. kadry z filmów Zimna wojna, kler i 7 uczuć

Które polskie filmy  z 2018 roku były najlepsze? Oto ranking 10 najbardziej udanych produkcji ostatnich miesięcy wybranych przez czytelników Antyradio.pl.

Niektórzy na polskie kino reagują alergicznie. Inni wciąż dają mu kolejne szanse. I jak wdać, się opłaciło pokładać nadzieje w polskich filmowcach. O rodzimych filmach można mówić różne rzeczy, ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy obrodziło naprawdę wartościowymi tytułami. W związku ze zbliżającym się końcem roku postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszym polskim filmom 2018. Który tytuł trafił na szczyt podium? 

Najlepsze polskie filmy 2018 roku

W roku 2018 polskie filmy nie tylko osiągnęły sukces artystyczny, ale poszły za nim również bardzo dobre wyniki na płaszczyźnie komercyjnej. Ten fakt szczególnie cieszy, bo poprzedni rok zdominowały produkcje Patryka Vegi, który raczej nigdy nie będzie drugim Andrzejem Wajdą. Pierwszą połowę roku przyćmiła "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która została doceniona nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Już niedługo dowiemy się, czy film będzie miał szansę na Oscara 2019. Drugą głośną pozycją, był "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, który bardziej niż artystyczne, pełnił funkcje społeczne. Czy to właśnie te filmy zostały wybrane za najlepsze polskie filmy 2018 roku?

Zrzut ekranu 2018-12-27 o 16.50.08

Trzecie miejsce z 6% głosów zdobył najnowszy film Marka Koterskiego "7 uczuć". Na drugim miejscu z 29% głosów znalazła się "Zimna Wojna". Niekwestionowanym zwycięzcą jest jednak "Kler", na który zagłosowało prawie 50% uczestników sondy. 

Najlepsze polskie filmy 2018 roku - ranking

Wśród zebranych przez nas filmów znalazło się jeszcze siedem innych produkcji, które były pozytywnie odebrane przez krytyków i widzów. Oto pełen ranking dziesięciu najlepszych polskich filmów 2018 roku:

1. "Kler"

2. "Zimna wojna"

3. "7 uczuć"

4. "Pitbull. Ostatni pies", "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Autsajder"

5. "Planeta Singli 2", "Kamerdyner"

6. "Fuga"

7. "Podatek od miłości"

Tak zadecydowali czytelnicy Antyradio.pl. Co przyniesie nam rok 2019? Przekonamy się za kilka tygodni. Na razie możecie sprawdzić, który film 2018 roku, został uznany za najgorszy. Pamiętajcie, że wciąż możecie głosować na najlepszy polski serial 2018 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.