Najlepsze role Katarzyny Warnke. "Kobiety Mafii", "Botoks" i inne

21.03.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 10:01
Katarzyna Warnke, Foto: Kadr ze zwiastuna filmu Fot. Katarzyna Warnke, ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Katarzyna Warnke jest ostatnio jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd w Polsce. Które z jej występów aktorskich zaliczyliśmy do grona najlepszych?

Katarzyna Warnke to ostatnimi czasy jedna z największych gwiazd polskiej sceny filmowej. Wszystko za sprawą występów w głośnych filmach Patryka Vegi. Które z ról Katarzyny Warnke uznaliśmy za szczególnie warte uwagi?

Katarzyna Warnke: najlepsze role Katarzyny Warnke

Choć nie ma na koncie szczególnie wielu produkcji, już zdążyła podbić serca Polaków. Które występy aktorskie Katarzyny Warnke zaliczają się do najlepszych? Przedstawiamy zestawienie.

Przeczytaj także

1. "W spirali" (2015), reż. Konrad Aksinowicz

Film, w którym Katarzynie Warnke na ekranie towarzyszył jej mąż Piotr Stramowski. Przedstawia on historię małżeństwa, które by uciec przed codziennymi problemami wybiera się na wycieczkę za miasto. To co miało być odskocznią kończy się gorzkim rozrachunkiem wzajemnych pretensji, krzywd i zawodów. By odpocząć nieco od siebie i rozładować napięcie, zabierają ze sobą intrygującego autostopowicza. Mężczyzna obiecuje im pomoc w naprawieniu małżeńskiego pożycia i proponuje zażycie tajemniczego "lekarstwa".

2. "Chyłka – Zaginięcie" (2018 – obecnie), reż. Łukasz Palkowski

"Chyłka" to siedmioodcinkowy serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza, z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Joanna Chyłka to niezwykle skuteczna i bezkompromisowa prawniczka. Gdy dochodzi do zaginięcia 3 letniej dziewczynki, a podejrzenia padają na rodziców zaginionej, bohaterka podejmuje się ich obrony, choć wszelkie dowody wskazują na winę oskarżonych. Katarzyna Warnke wciela się tu w postać Angeliki Szlezyngier, matki zaginionej dziewczynki.

3. "Ach śpij kochanie" (2017), reż. Krzysztof Lang

Polski kryminał, który zasłynął jeszcze na długo przed swoją premierą, głównie za sprawą poruszanego tematu. Przedstawia on historię polskiego seryjnego mordercy, Władysława Mazurkiewicza, znanego również jako Elegancki morderca (w tej roli Andrzej Chyra). Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który usiłuje rozwikłać zagadkę morderstw, do których dochodzi w okolicach Krakowa. Katarzyna Warnke wciela się tu w postać Heleny Mazurkiewicz - żony seryjnego mordercy, z którym łączy ją dziwna, namiętna relacja.

4. "Botoks" (2017), reż. Patryk Vega

Film Patryka Vegi, który wzbudził swojego czasu olbrzymie kontrowersje i bardzo skrajne emocje. Jedni wychwalali go za dosadność, wykładanie kawy na ławę i obrazowanie niewygodnych tematów bez zbędnych ceregieli. Inni z kolei zarzucali mu ordynarność, znieczulicę i wykorzystywanie drażliwych tematów do wzbudzenia taniej sensacji. Katarzyna Warnke wciela się w tu w postać doktor Magdy, kobiety zajmującej się usuwaniem niechcianych ciąż, w której zachodzi ogromna przemiana.

5. seria "Kobiety Mafii" (2018, 2019), reż. Patryk Vega

"Kobiety Mafii" to seria filmów Patryka Vegi skupiająca się na bohaterkach płci pięknej. Śledzimy tutaj losy niejakiej Beli, byłej funkcjonariuszki policji, która zmuszona jest nawiązać współpracę z mafią, w celu rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Oprócz Beli mamy również do czynienia z młodą dziewczyną o pseudonimie Futro – córką bossa lokalnego półświatka, członkinią mafijnego zarządu Siekierą, Spuchniętą Anką – żoną jednego z gangsterów, oraz sterującą nią niejaką Nianią. Pomimo wątpliwej jakości owych "dzieł" Katarzyna Warnke swoim występem w roli Spuchniętej Anki pokazała,  że ma olbrzymi dystans do siebie.

Zobacz też: >> Patryk Vega odpowiedział na groźbę pozwu ze strony byłej żony Słowika <<

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.