Najlepszy film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
03.01.2018 14:35
Najlepszy film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY] Fot. kadry z wideo

Głosowaliście i wybraliście! Który film zdobył zaszczytne 1. miejsce w plebiscycie na najlepszy film ubiegłego roku?

Do wyboru mieliście 12 produkcji, które miały swoje premiery w Polsce w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku. Wśród nich dramaty, musicale, horrory, sci-fi, filmy akcji i kino superbohaterskie. Wasze gusta okazały się być bardzo podzielone, gdyż poszczególne miejsca dzielą czasami setne procent. Jednak ostatecznie wytypowaliście ten jedyny, najlepszy z najlepszych filmów 2017 roku (ku wielkiej radości części działu filmowego redakcji Antyradio.pl).

Z wynikiem 14,43% głosów zwyciężył „Blade Runner 2049” – sentymentalna podróż w stronę stylistyki i tematyki oryginalnego „Łowcy Androidów” z 1982 roku z genialną rolą Ryana Goslinga, wyczekiwanym powrotem Harrisona Forda, hipnotyzującym występem Any de Armas i świetną kreacją Sylvii Hoeks, a także wspaniałą muzyką Hansa Zimmera i Benjamina Wallfischa oraz zjawiskowymi zdjęciami Rogera Deakinsa. Nowy „Blade Runner” jest doskonałym przykładem na to, że uznanie krytyków i widzów (w tym czytelników Antyradio.pl) nie zawsze idzie w parze z ilością sprzedanych biletów. Bo choć film zarobił niewiele, przez wielu – jak pokazują wyniki naszej sondy – uznawany jest za najlepszy film 2017 roku.

2. miejsce na podium zajmuje bóg we własnej osobie, który przybył prosto z Asgardu, by wraz ze swoją świtą rozbawić kinową publiczność i to nie tylko tę zakochaną w filmach o superbohaterach. Mowa oczywiście o bogu piorunów z mitologii nordyckiej i filmowego uniwersum Marvela, którego trzeci solowy film – „Thor: Ragnarok” – otrzymał 11,66% Waszych głosów.

Miejsce 3. i wynik 11,37% osiągnęły ex-aequo dwie zupełnie różne (ale równie dobre) produkcje. Pierwszy z nich to „Logan”, czyli ostatni film z Hugh Jackmanem w roli Wolverina, który choć pokonał Thora w rankingu najlepszych filmów superbohaterskich 2017, przegrał z nim w ostatecznym starciu o niecałe 0,3%.

Natomiast drugi to włoska kameralna produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, która w lekki sposób porusza temat absolutnej szczerości w relacjach międzyludzkich i wszelkich konsekwencji związanych z jej obecnością lub jej brakiem.

Choć film Paola Genovesego przypadł Wam do gustu, festiwalowe kino europejskie już nie. Na głośne „The Square” wykpiwające m.in. współczesne środowisko ludzi kultury i sztuki zagłosowało zaledwie 2,63% z Was. Pełną listę wyników możecie zobaczyć poniżej:

najlepszy film 2017 wyniki Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Zgadzacie się z wynikami naszej sondy? A może Wy zagłosowalibyście na coś zupełnie innego?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.