Najlepszy film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
03.01.2018 14:35
Najlepszy film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY] Fot. kadry z wideo

Głosowaliście i wybraliście! Który film zdobył zaszczytne 1. miejsce w plebiscycie na najlepszy film ubiegłego roku?

Do wyboru mieliście 12 produkcji, które miały swoje premiery w Polsce w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku. Wśród nich dramaty, musicale, horrory, sci-fi, filmy akcji i kino superbohaterskie. Wasze gusta okazały się być bardzo podzielone, gdyż poszczególne miejsca dzielą czasami setne procent. Jednak ostatecznie wytypowaliście ten jedyny, najlepszy z najlepszych filmów 2017 roku (ku wielkiej radości części działu filmowego redakcji Antyradio.pl).

Z wynikiem 14,43% głosów zwyciężył „Blade Runner 2049” – sentymentalna podróż w stronę stylistyki i tematyki oryginalnego „Łowcy Androidów” z 1982 roku z genialną rolą Ryana Goslinga, wyczekiwanym powrotem Harrisona Forda, hipnotyzującym występem Any de Armas i świetną kreacją Sylvii Hoeks, a także wspaniałą muzyką Hansa Zimmera i Benjamina Wallfischa oraz zjawiskowymi zdjęciami Rogera Deakinsa. Nowy „Blade Runner” jest doskonałym przykładem na to, że uznanie krytyków i widzów (w tym czytelników Antyradio.pl) nie zawsze idzie w parze z ilością sprzedanych biletów. Bo choć film zarobił niewiele, przez wielu – jak pokazują wyniki naszej sondy – uznawany jest za najlepszy film 2017 roku.

2. miejsce na podium zajmuje bóg we własnej osobie, który przybył prosto z Asgardu, by wraz ze swoją świtą rozbawić kinową publiczność i to nie tylko tę zakochaną w filmach o superbohaterach. Mowa oczywiście o bogu piorunów z mitologii nordyckiej i filmowego uniwersum Marvela, którego trzeci solowy film – „Thor: Ragnarok” – otrzymał 11,66% Waszych głosów.

Miejsce 3. i wynik 11,37% osiągnęły ex-aequo dwie zupełnie różne (ale równie dobre) produkcje. Pierwszy z nich to „Logan”, czyli ostatni film z Hugh Jackmanem w roli Wolverina, który choć pokonał Thora w rankingu najlepszych filmów superbohaterskich 2017, przegrał z nim w ostatecznym starciu o niecałe 0,3%.

Natomiast drugi to włoska kameralna produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, która w lekki sposób porusza temat absolutnej szczerości w relacjach międzyludzkich i wszelkich konsekwencji związanych z jej obecnością lub jej brakiem.

Choć film Paola Genovesego przypadł Wam do gustu, festiwalowe kino europejskie już nie. Na głośne „The Square” wykpiwające m.in. współczesne środowisko ludzi kultury i sztuki zagłosowało zaledwie 2,63% z Was. Pełną listę wyników możecie zobaczyć poniżej:

najlepszy film 2017 wyniki Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Zgadzacie się z wynikami naszej sondy? A może Wy zagłosowalibyście na coś zupełnie innego?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.