Najlepszy film superbohaterski 2018 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Kamil Kacperski
31.12.2018 14:34
Aquaman|undefined Fot. materiały prasowe

Rok 2018 dobiegł końca i w związku z tym, czas ogłosić wyniki naszego ostatniego rankingu - tego, który dotyczył najlepszych filmów o superherosach! Która z produkcji cieszyła się wśród Was największą popularnością? 

Dwa ostatnie miejsca przypadły filmom "Ant-Man and The Wasp" oraz "Teen Titans Go! to the Movies". Obydwie produkcje otrzymały po 1% wszystkich głosów. O punkt procentowy wyprzedziły je przygody superbohaterskiej rodzinki, czyli "Iniemamocni 2", jeden z najpopularniejszych filmów 2018 roku w polskich kinach. Kolejny w kolejce jest zaś "Spider-Man: Uniwersum", który mimo zachwytów ze strony krytyków zdobył "jedynie" 3% Waszych głosów. 

Oczko więcej zdobył "Black Panther", czyli film (patrząc na oceny na Rotten Tomatoes) niemalże idealny, aczkolwiek możemy stwierdzić, że chwalony nieco zbyt mocno - produkcja Marvel Studios była momentami zwyczajnie nudna. Ostatnie miejsce poza podium przypadło natomiast opowieści o prawowitym królu Atlantydy, czyli "Aquamanowi". Film DC zdobył 6% Waszych głosów. To oznacza, że miejsca na podium zostały obstawione przez "Deadpoola 2", "Venoma" i "Avengers: Infinity War". Ale która z wymienionych produkcji zdobyła złoto?

Najlepszy film superbohaterski 2018 roku

Miejsce numer 3 w naszym rankingu zajął "Venom" z 9% wszystkich głosów. Opowieść o antybohaterze doczeka się sequela, a dzięki dobrym wynikom finansowym i ciepłym przyjęciu ze strony fanów, Sony zatwierdziło powstanie kolejnych spin-offów opowiadających o "złoczyńcach" Spider-Mana - już w 2018 roku ruszyły prace nad "Morbiusem". Tytułowego wampira zagra Jared Leto. 

Srebrny medal przypadł natomiast "Deadpoolowi 2", kontynuacji przygód najemnika z niewyparzoną gębą. I chociaż film nie zarobił tyle, co pierwsza część, ani nie został przyjęty tak gorąco, jak "Deadpool", to pojawienie się w produkcji Cable'a, X-Force i Juggernauta spodobało się fanom. Sequel opowieści o Wadzie Wilsonie zdobył łącznie 20% głosów. Oznacza to, że "Avengers: Infinity War" było według Was najlepszym filmem superbohaterskim 2018 roku. 

Produkcja Marvel Studios zdeklasowała konkurencje, zdobywając 54% wszystkich głosów. Epicka opowieść o starciu Avengerów i Strażników Galaktyki z Thanosem zdobyła również światowy box-office - produkcja zarobiła na całym świecie ponad 2 miliardy dolarów. A tak prezentują się pełne wyniki sondy, żeby nie było, że kogoś oszukujemy:

sonda

Najlepsze filmy i seriale 2018 roku

W ten sposób kończymy zestawienia dotyczące 2018 roku. Zachęcamy do zapoznania się z rankingami najlepszych i najgorszych polskich filmów, najlepszych polskich i zagranicznych seriali, a także najlepszych i najgorszych horrorów minionych 12 miesięcy. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.