Który film MCU jest najlepszy? A który najgorszy? [SONDA]

Natalia Hluzow
09.07.2018 16:14
filmy MCU|undefined Fot. materiały promocyjne

„Iron Man”, „Thor: Ragnarok”, „Zimowy żołnierz”, a może „Infinity War”? Który z filmów toczących się w filmowym uniwersum Marvela uważacie za najlepszy z najlepszych? I czy jest wśród nich taki, który uważacie za nieporozumienie?

Rok, w którym MCU obchodzi swoje 10-lecie, a na ekrany wchodzi 20. film franczyzy, wydaje się odpowiednim momentem na podsumowanie dotychczasowych dokonań Marvel Studios. Od czasu, kiedy „Iron Man” trafił na ekrany kin do roku 2018, w ramach filmowego uniwersum Marvela zdążyliśmy poznać i pokochać ekranowe wcielenia Iron Mana, Kapitana Ameryki, Thora, Hulka, Hawkeye'a, Black Widow, a także zaprezentowanych w II i III fazie MCU Strażników Galaktyki, Ant-Mana, Wasp, Doktora Strange'a, Black Panthera, Visiona, Scarlett Witch, War Machine'a, Falcona oraz zupełnie nowego Spider-Mana, a także ich przyjaciół, partnerów i przeciwników. Który z superherosów i superbohaterek zaskarbił sobie największą miłość fanów? Który doczekał się najlepszego filmu, a który - wręcz przeciwnie - nie otrzymał ekranizacji, na jaką zasługuje? Weźcie udział w naszej marvelowej sondzie i wybierzcie najlepszy film MCU, a następnie wskażcie, który był według Was najgorszy.

superbohaterowie MCU Fot. foto: materiały promocyjne

Najlepszy film MCU

Każdy fan Marvela z pewnością ma swojego ulubionego superherosa, któremu kibicuje bardziej niż pozostałym. Jednak ulubiona postać to jedno, a najlepszy film to zupełnie inna sprawa. Na szczęście, większość superbohaterów Marvela miała szczęście do fantastycznych filmowych wcieleń, a Kevin Feige, odpowiedzialny za produkcję wszystkich filmów MCU, postarał się nie tylko o dobry casting, ale również o zaangażowanie kilku utalentowanych twórców. Studio miewało oczywiście swoje wzloty i upadki, jednak kilka filmów Marvela z pewnością można nazwać nie tylko świetną rozrywką i gratką dla fanów, lecz po prostu dobrym kinem na wysokim poziomie. Który z nich zasługuje na tytuł najlepszego filmu MCU?

najlepszy film marvela Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Najgorszy film MCU

Mimo bardzo mocnego startu w postaci „Iron Mana”, którego momentalnie pokochał cały świat, i fantastycznego zwieńczenia 10 lat MCU w postaci „Avengers: Infinity War”, filmy Marvela nie zawsze cieszyły się równym uznaniem i zainteresowaniem widzów. Niektóre produkcje przeszły bez echa, a inne zostały wręcz znienawidzone przez fanów za to, jak zignorowano materiał źródłowy czy upokorzono słynnego superherosa głupią fabułą i marną realizacją. Który film Marvel Studios nie powinien w ogóle powstać? Wybierzcie najgorszy z filmów MCU:

najgorszy flm Marvela Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Niedawno do grona filmów MCU dołączył także „Ant-Man and the Wasp”, jednak polska publiczność będzie mogła oglądać go dopiero od 3 sierpnia 2018, dlatego też nie znalazł się w naszej sondzie. Trzecią fazę filmów Marvela zakończą w 2019 roku „Captain Marvel” i „Avengers 4”, zaś w czwartą wkroczymy już z superbohaterami nowego pokolenia. Czy poradzą sobie tak samo dobrze jak Iron Man, Thor czy Kapitan Ameryka? Przekonamy się już za kilka lat, zaś ocenimy po zakończeniu kolejnej superheroicznej dekady.

Na głosowanie macie równy miesiąc. Wyniki ogłosimy 10 sierpnia 2018. Znajdziecie je w oddzielnym artykule o najgorszych i najlepszych filmach MCU.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.