Najlepszy polski film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
12.12.2017 16:36
Najlepszy polski film 2017 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY] Fot. materiały prasowe

Bój był zacięty, jednak ostatecznie udało się wyłonić zwycięzcę. Sprawdź, który z polskich filmów z 2017 roku został uznany za najlepszy przez naszych czytelników. 

Niemal do ostatnich minut trwania plebiscytu na najlepszy film polski 2017 roku trudno było oszacować, która produkcja ostatecznie zwycięży. Walka o 1. miejsce odbywała się tak naprawdę między trzema tytułami. Ostatecznie zwyciężył „Twój Vincent”.

Ta polsko-brytyjska produkcja nie tylko zyskała uznanie naszych czytelników, ale i podbiła największe światowe festiwale. Film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii animacja i w tej samej kategorii został nominowany do Złotych Globów 2018. W sondzie Antyradio.pl zdobył natomiast 21,98% głosów. 

Dosłownie 0,5 procenta za nim znalazł się film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego zdobywając 21,43% głosów. Trzecie miejsce na podium z wynikiem 15,02% zdobył pełnometrażowy debiut Piotra Domalewskiego – „Cicha noc”.

Wśród filmów dokumentalnych najwyżej uplasowała się produkcja poświęcona rodzinie Beksińskich. Na film „Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta zagłosowało 8,97% uczestników sondy.

Najmniejsze zainteresowanie wzbudziła sportowa produkcja „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego, która uzyskała tylko 1,19% głosów oraz „miłość w czasach selfie”, czyli „Serce miłości” Łukasza Rondudy. Film uzyskał w naszej sondzie wynik 2,29%. Kompletne wyniki prezentujemy poniżej:

wyniki sondy Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Zgadzacie się z tym wynikiem? A może Wasz ulubiony film w ogóle nie znalazł się w zestawieniu? Jeśli jesteście ciekawi też tego, co w tym roku w polskim kinie się nie udało - sprawdźcie, który polski film czytelnicy Antyradio.pl uznali za najgorszy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.