Najnowszy film Johna Travolty ma 0% świeżości na Rotten Tomatoes

Sergiusz Kurczuk
19.06.2018 11:56
Gotti (John Travolta)|undefined Fot. kadr z filmu Gotti

„Gotti” to biografia słynnego amerykańskiego gangstera, w którego wcielił się John Travolta. Produkcja nie spodobała się krytykom. Film nie otrzymał żadnej pozytywnej oceny na portalu Rotten Tomatoes. 

Niejednokrotnie pisaliśmy o produkcjach, które zdobyły 100% świeżości na serwisie Rotten Tomatoes. Tym razem mamy przypadek, który jest kompletną odwrotnością takich produkcji, jak „Lady Bird”, „Hereditary”, czy „Ciche miejsce”. Mowa o filmie biograficznym „Gotti”, w którym John Travolta zagrał tytułową postać. Krytycy nie pozostawili na dziele Kevina Connollya suchej nitki. 

„Gotti” z 0% na Rotten Tomatoes

Na ocenę filmu na Rotten Tomatoes składa się bardzo wiele czynników, które do końca nie są znane dla przeciętnego zjadacza chleba. W każdym razie dla wielu fanów kina serwis jest wyznacznikiem tego, czy dana produkcja jest warta uwagi, czy nie. Hollywood nie do końca jest zadowolone z funkcjonowania takich stron i przerzuca winę za kiepskie wyniki finansowe, na ich karb. Filmy mogą oceniać zwykli widzowie oraz krytycy. Według tych drugich „Gotti” jest produkcją bardzo słabą. Z 25 recenzji krytyków, żadna nie była pozytywna, co oznacza, że biografia zyskała status „nieświeżej”. Średnia ocena dziennikarzy filmowych wynosi 2,5/10. Produkcja jest opisywana jako kiepska podróbka gangsterskich filmów Martina Scorsese. Recenzentom nie podobała się głównie fabuła, ale zastrzeżenia mieli też do gry aktorskiej Travolty. Aktor wcielił się w postać, bazując na stereotypowym wyobrażeniu Amerykanina włoskiego pochodzenia. 

Gotti - Rotten Tomatoes Fot. foto: print screen z Rotten Tomatoes

Oceny krytyków nie zawsze jednak idą w parze z opinią publiczności. Według widzów film zasłużył na 77%. Średnia z prawie 7 tysięcy ocen wynosi 3.9/5. Nie zmienia to faktu, że „Gotti” okazał się klapą finansowa. Film powstawał 7 lat. Przez stanowisko reżysera przewijało się kilku filmowców. Produkcja traciła wielu producentów. Jak donosi portal The Wrap, film w weekend otwarcia (amerykańska premiera odbyła się 15 czerwca 2018 roku) zarobił jedynie 1,6 miliona dolarów, czyli o połowę za mało, by odnieść sukces komercyjny. 

Czy „Gotti” rzeczywiście jak tak zły? Przekonamy się za kilka miesięcy. W Polsce film zadebiutuje 7 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.