Najstraszniejsze horrory w historii. Naukowcy przeprowadzili badania i stworzyli listę

21.10.2020 16:57
Horror|undefined Fot. MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News

Najstraszniejszy horror w historii? Wreszcie znaleziono odpowiedź na nurtujące pytanie fanów grozy. Naukowcy zbadali temat i stworzyli listę.

W najnowszych badaniach podjęto próbę odpowiedzi na nurtujące od lat fanów horrorów pytanie. Który film grozy jest najstraszniejszy? Najbardziej przerażający horror wszech czasów wybrano poprzez monitorowanie tętna badanych.

Najstraszniejszy horror w historii. O jaki tytuł chodzi?

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Jedną z najczęściej wybieranych form świętowania tego dnia jest maraton horrorów. Jednak oferta filmów grozy jest tak ogromna, że trudno zadowolić wszystkich uczestników imprezy. Jednak to już koniec sporów. Badacze zajęli się ustaleniem, które horrory są najbardziej przerażające.

Lista najstraszniejszych horrorów w historii

Twórcy projektu "Science of Scare" zaangażowali do oglądania horrorów ponad 50 osób. Badani obejrzeli 100 godzin przerażających obrazów, które zostały najlepiej ocenione na IMDB oraz Rotten Tomatoes. Podczas seansów widzom mierzono tętno, dzięki czemu nikt nie mógł przekłamać wyników. Aparatura pokazywała, w których momentach badani boją się najbardziej.

Przeczytaj także

Zgodnie z raportem na szczycie listy znalazł się "Sinister" z 2012 roku. Film opowiada o autorze powieści kryminalnych, który po przeprowadzce odnajduje na strychu projektor ze starymi taśmami. Kiedy zaczyna je oglądać, dowiaduje się szokujących faktów na temat jego nowego domu oraz jego poprzednich mieszkańców. Podczas oglądania tego filmu, tętno badanych wzrosło aż o 32 procent.

Największy wzrost pulsu zanotowano podczas emisji "Naznaczonego" - 113 uderzeń na minutę. Standardowy puls człowieka wynosi średnio to 65 uderzeń. Kiedy widzowie oglądali najstraszniejsze filmy, tętno wzrastało do 86 uderzeń w przeciągu 60 sekund.

Najlepszym twórcą horrorów okazał się James Wan. Jego filmy zajęły aż trzy pozycje w pierwszej dziesiątce. 

Przeczytaj także

35 najlepszych horrorów w historii

 1. Sinister
 2. Naznaczony
 3. Obecność
 4. Dziedzictwo. Hereditary
 5. Paranormal Activity
 6. Coś za mną chodzi
 7. Obecność 2
 8. Babadook
 9. Zejście
 10. Wizyta
 11. The Ring
 12. Ciche miejsce
 13. Koszmar z Ulicy Wiązów
 14. Halloween
 15. Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną
 16. 28 Dni Później
 17. Egzorcysta
 18. Hush
 19. To
 20. Krzyk
 21. Klątwa
 22. Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
 23. The Blair Witch Project
 24. Obcy
 25. Coś
 26. Poltergeist
 27. Annabelle
 28. Piątek trzynastego
 29. Sierociniec
 30. Mroczne Nieba
 31. Wolf Creek
 32. Omen
 33. Lśnienie
 34. Uciekaj
 35. Audition

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.