Najstraszniejszy Easter egg w filmie „To”

Sergiusz Kurczuk
05.12.2017 13:29
Najstraszniejszy Easter egg w filmie „To” Fot. kadr z filmu To

Ekranizacja słynnej książki Stephena Kinga nie przestaje zaskakiwać. Okazuje się, że w filmie umieszczono łatwy do przeoczenia, ale potęgujący przerażenie wśród widzów smaczek dla osób o sokolim oku.

Film Andresa Muschiettiego „To odniósł ogromny sukces. Już jest zaliczany do najlepszych horrorów na świecie, a na pewno pobił rekord finansowy filmów grozy w tym roku. Wszystko za sprawą umiejętnego oddania atmosfery powieści Stephena Kinga, rewelacyjnej grze młodych aktorów oraz przerażającej kreacji Billa Skarsgårda. W filmie poznajemy tajemnice miasteczka Derry, które przybliżają nam główni bohaterowie - Gang Frajerów. Dzieciaki wpadły na trop złej siły czającej się w kanałach miasta, która często przybiera formę Tańczącego klauna Pennywise'a.

Film pojawi się na DVD i Bluray już w styczniu 2018 roku. W połowie listopada pisaliśmy o dodatkach, jakie mają się znaleźć na domowym wydaniu adaptacji powieści Kinga. Będziecie mieli okazję sprawdzić na własne oczy, że Pennywise jest dosłownie wszędzie. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przerażającej scenie, która finalnie nie pojawiła się w filmie. Mowa o momencie, w którym klaun pożera małe dziecko. Redaktor serwisu Bloody Disgusting znalazł jednak równie przerażający moment. Chociaż nie tak krwawy i spektakularny, jak usunięta scena.

Okazuje się, że w filmie pojawił się Easter egg, który potęguje grozę postaci Pennywise'a. We fragmencie, w którym przyjaciele zajmują się rannym Benem, bohaterowie znajduję się w alejce. Na ścianie namalowano mural. Z ceglanej ściany uśmiecha się przerażający klaun we własnej osobie. Brrr! Macie już ciarki na plecach?

Pennywise Ester egg Fot. foto: kadr z filmu To

To, że zła siła lubi się ukrywać opisaliśmy już tutaj. Jak widać, Pennywise naprawdę ma niesamowitą moc. Udało się Wam dostrzec ten smaczek podczas seansu filmu „To”? Jeśli nie, możecie to nadrobić już 9 stycznia 2018 roku, kiedy do sprzedaży trafi domowa edycja filmu. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.