Największy robot w historii kina. Animacja zestawiająca najsłynniejsze żywe maszyny z filmów

Sergiusz Kurczuk
06.02.2018 17:01
Największy robot w historii kina. Animacja zestawiająca najsłynniejsze żywe maszyny z filmów Fot. MetaBallStudios/YouTube

Stalowy Gigant, Optimus Prime, Megazord, a może maszyna krocząca AT-AT? Który z filmowych robotów jest największy?

Prezentowaliśmy Wam już zestawienie największych potworów w kinematografii. Czas na roboty! Mechaniczne kreacje obdarzone życiem są częstym motywem pojawiającym się w wielu gatunkach filmowych. Nie koniecznie musi być to science fiction, czy horror. Równie często roboty występują w animacjach dla dzieci lub filmach z pogranicza gatunków. Który z nich jest największy? Odpowiedź na to pytanie ponownie przygotowali twórcy kanału na YouTube MetaBallStudios. Mechaniczne kolosy zostały ze sobą zestawione pod względem wielkości.

Największy robot w historii kina

W prawie 3-minutowej animacji pojawiają się modele 3D najsłynniejszych robotów znanych z filmów. Są droidy ze „Star Wars”, ale również Terminator, Sentinele z serii „Matrix” przedstawiciele Autobotów i Decipticonów z „Transformers”, Megazord z „Power Rangers”, tytułowy kolos z filmu „Stalowy Gigant”, Mechagodzilla, maszyna kosmitów z „Wojny światów”, czy pochodzący z klasyki science fiction „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” GORT. Dla porównania pomiędzy maszynami pojawiają się modele ludzi, a im dalej inne punkty odniesienia, na przykład Statua Wolności. Kto okazał się największy?

Zanim przejdziemy do zwycięzców, przyjrzyjmy się trójce najmniejszych robotów. Pierwsze miejsce od końca zajmuje mierzący jedynie 18 centymetrów przypominająca pająka maszyna z „Raportu mniejszości”. Drugim najmniejszym robotem jest niezapomniany Weebo, którego pamiętają wszyscy widzowie „Flubbera”. Miał tylko 20 centymetrów długości. 30 centymetrów wzrostu miał natomiast Chip Hazard z „Małych Żołnierzy”. Ale nie ma co się rozmieniać na drobne. Przyjrzyjmy się największym robotom!

Zasłużone trzecie miejsce należy się ogromny Jaeger Gipsy Danger, którego mieliśmy okazję zobaczyć w filmie „Pacific Rim”. Ten kolos ma aż 79 metrów. Na drugim miejscu ląduje potężny robot tworzony przez Gallaksara. 109-metrowy gigant pojawił się oczywiście w animacji „Potwory kontra obcy”. Jednak nad wszystkimi robotami króluje CyberKing z serialu „Dr who”. Nie bez powodu nazywa się, w ten, a nie inny sposób. Mierzy aż 160 metrów wysokości.

W animacji nie uwzględniono oczywiście wszystkich filmowych maszyn, więc być może istnieje robot większy nawet niż CyberKing. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.