Nareszcie - oficjalnie powstanie "Batman 2". W głównej roli powróci Robert Pattinson

27.04.2022 10:52
Nareszcie - oficjalnie powstanie "Batman 2". W głównej roli powróci Robert Pattinson Fot. Album Online/East News

Stało się nieuniknione - "The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej doczeka się oczywiście kontynuacji. Informację potwierdziło szefostwo Warner Bros. podczas konwentu Cinemacon 2022.

The Batman 2 w produkcji. Co wiemy o filmie?

Świetnie przyjęty przez fanów i krytyków film "The Batman" zarobił w światowych kinach grubo ponad 700 milionów dolarów. Równie dobrze radzi sobie w serwisie HBO Max, gdzie trafił 18 kwietnia 2022 roku - firma poinformowała, że obejrzano go w ponad 4 milionach domostw (w samym USA, globalne dane na razie nie są dostępne). 

Polecamy

To wszystko sprawiło oczywiście, że Warner Bros. potwierdziło w trakcie swojego panelu na Cinemacon 2022, iż w produkcji jest już "The Batman 2". W filmie oczywiście powróci Robert Pattinson w roli tytułowego herosa, a reżyserem ponownie został Matt Reeves.

Ten zresztą pojawił się chwilowo na scenie, gdzie podziękował widzom za oglądanie jego filmu:

Dziękuję bardzo za niesamowite wsparcie filmu "The Batman". Nie stalibyśmy tutaj, gdyby nie wasza wiara i entuzjazm. Nie mogę się doczekać, żeby wrócić do tego świata i przygotować dla was kolejny rozdział tej opowieści.

Polecamy

Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników - w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright), samotny mściciel stał się w swoim mniemaniu jedynym obrońcą sprawiedliwości.

W końcu pewnego pochmurnego wieczora nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób zaczyna nękać elitę Gotham. Do miasta zbliża się tym samym sztorm, którego siły nikt - nawet jego sprawcy - nie jest w stanie przewidzieć. 

Na razie nie znamy absolutnie żadnych potwierdzonych szczegółów na temat kontynuacji "The Batman". Nieznana jest nawet premiera filmu z Pattinsonem. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.