Nawiązania do filmów studia Pixar w nowej zapowiedzi „Coco”

Sergiusz Kurczuk
13.11.2017 13:04
Nawiązania do filmów studia Pixar w nowej zapowiedzi „Coco” Fot. kadr z filmu Coco

W najnowszym filmie studia Pixar nie mogło zabraknąć Easter eggów, nawiązujących do poprzednich produkcji - „Toy Story” i „Gdzie jest Nemo”. Odniesienia pojawiły się w nowym fragmencie „Coco”.

Film „Coco” to najnowsza propozycja od słynnego studia Pixar. W Stanach Zjednoczonych premiera miała miejsce jeszcze w październiku 2017 roku. My musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 24 listopada 2017 roku. W sieci pojawił się nowy fragment najnowszej animacji. Fani poprzednich filmów Pixara odnaleźli nawiązania do filmów „Toy Story” i „Gdzie jest Nemo”. Chcecie sprawdzić swoją spostrzegawczość? Obejrzyjcie nowy fragment „Coco”:

No dobra, przyznajemy, że nie było to najłatwiejsze zadanie. Easter eggi odnaleźli tylko hardcore'owi fani albo osoby o sokolim wzroku. Jeśli Wam się nie udało, spieszymy z wyjaśnieniem. Pierwsze odniesienie pojawia się na samym początku tego niespełna minutowego fragmentu. Dokładnie w 8. sekundzie, tuż przed tym, jak babcia głównego bohatera zamyka okno do domu. W ułamku sekundy można dostrzec, że przejeżdżający samochód ma na dachu logo sieci Pizza Planet, dobrze znanej z serii „Toy Story”. Pizza Planet pojawia się też w innym filmie Pixara - „Iniemamocni”.

Pizza Planet Fot. foto: kadr z filmu Coco

Drugie odniesienie było o wiele łatwiej zauważyć. W scenie, kiedy Miguel biegnie przez miasto, zatrzymuje się przy stoisku z alebrije - ludowymi figurkami, przedstawiającymi kolorowe stworki. Chłopak wybija rytm na dziwacznych ludzikach. Sytuacja ma miejsce w 38 sekundzie klipu. Jeśli dobrze się przypatrzymy, wśród alebrije dostrzeżemy rybki, do złudzenia przypominające Nemo, Merlina i Dory

Rybki z Gdzie jest Nemo Fot. foto: kadr z filmu Coco

Chociaż nigdy nie potwierdzono, że filmy Pixara rozgrywają się w tym samym świecie, w kolejnych produkcjach często pojawiają się nawiązania do największych hitów studia. Poza tym reżyser „Coco” Lee Unkrich współpracował przy „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo” i „Potworach i spółce”, a także reżyserował „Toy Story 3”.

Nie przejmujcie się, jeśli nie udało się Wam zauważyć Easter eggów. Znalezienie sprytnego powiązania „Goonies” z „Parkiem Jurajskim”, trzeba było poczekać 24 lata. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.