"Nędznicy" - zobacz polski zwiastun konkurenta "Bożego ciała" w walce o Oscara 2020

30.01.2020 14:25
Nędznicy|undefined Fot. kadr z filmu Nędznicy

Do sieci trafił polski oficjalny zwiastun filmu Ladja Ly pod tytułem "Nędznicy". Francuski film został nominowany do Oscara 2020 w kategorii Najlepsza produkcja międzynarodowa. Jest więc rywalem "Bożego ciała" Jana Komasy.

Już za kilka tygodni odbędzie się wielkie święto filmu. Po raz 92. zostaną wręczone Oscary - jedna z najbardziej prestiżowych statuetek w świecie kina. Chociaż zazwyczaj jurorzy skupiają się na produkcjach hollywoodzkich, od wielu lat nie brakuje również miejsca dla twórców spoza Stanów Zjednoczonych. W tym roku nominację za Najlepszy film międzynarodowy dostali między innymi "Nędznicy" w reżyserii Ladja Ly. W sieci pojawił się oficjalny polski zwiastun produkcji.

"Nędznicy" - zwiastun filmu nominowanego do Oscarów 2020

"Nędznicy" to jedyny nominowany do Oscara w swojej kategorii film, który jeszcze nie miał oficjalnej premiery w polskich kinach. Produkcja zaskoczyła i zachwyciła krytyków swoją świeżością i bezkompromisowością. Jest również jedną z najbardziej wyczekanych premier roku. Film Ladja Ly odniósł sukces na festiwalu w Cannes, gdzie został doceniony Nagrodą Jury. Jest też laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie, zdobywcą trzech statuetek Lumières oraz dwunastu nominacji do Cezarów, a także nominacji do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po premierze, "Nędzników" we Francji zobaczyło ponad milion widzów.

Przeczytaj także

Oto jak prezentuje się zwiastun "Nędzinków".

Polski dystrybutor podzielił się również oficjalnym opisu filmu.

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Ladj Ly, reżyser o którym po festiwalu w Cannes usłyszał cały świat, z przedmieść Paryża stał się jednym z najgłośniejszych debiutantów minionego roku. Był oddanym obserwatorem życia w Montfermeil, gdzie spędził ponad dwadzieścia lat dokumentując grę o lokalne wpływy. Te doświadczenia zainspirowały go do wyreżyserowana pełnometrażowego debiutu fabularnego, który za nieco ponad tydzień zmierzy się z "Bożym Ciałem" i "Parasite" o statuetkę Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

Przeczytaj także

"Nędznicy" - kiedy polska premiera filmu?

Produkcja trafi do polskich kin już 28 lutego 2020 roku. W planach są również pokazy przedpremierowe. Czy film pokona polskiego laureata do Oscarów 2020, czyli "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy? Dowiemy się już 10 lutego 2020 roku, kiedy odbędzie się 92. gala wręczenia nagród.

Przeczytaj także

Zobacz też: Oscary 2020 - poznaliśmy nominacje do nagród Akademii

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.