Netflix: Barack i Michelle Obama podpisali umowę na produkcję własnych filmów i seriali

Natalia Hluzow
22.05.2018 11:35
Barack i Michelle Obama|undefined Fot. CHRIS KLEPONIS/AFP/EAST NEWS

W poniedziałek 21 maja 2018 Netflix ogłosił, że sfinalizował umowę z byłą parą prezydencką. Barack i Michelle Obama będą tworzyć własne programy, seriale i filmy dla serwisu.

Pierwsze pogłoski o tym, że Barack i Michelle Obama przymierzają się do realizacji własnych treści dla Netfliksa, pojawiły się w marcu 2018. Dziś wiemy już, że umowa została zawarta i już niebawem do oryginalnych produkcji Netfliksa dołączą produkcje realizowane przez byłą parę prezydencką z USA. Netflix ogłosił to 21 maja 2018 roku.

Barack Obama i Michelle Obama będą produkować dla Netfliksa

Jak poinformowano w oświadczeniu, Barack i Michelle Obama podpisali długoletnią umowę z gigantem streamingowym na produkcję seriali fabularnych, dokumentalnych, programów telewizyjnych i filmów pełnometrażowych.

Umowa z byłym prezydentem USA i jego żoną jest zdecydowanie największym i najbardziej prestiżowym ruchem Netfliksa w zakresie pozyskiwania producentów i twórców nowych treści. Wcześniejszym kluczowym osiągnięciem serwisu było w tej kwestii podpisanie kontraktu na wyłączność z Ryanem Murphym. Nawiązanie współpracy z byłą parą prezydencką zdecydowanie podbija stawkę. Jak powiedział Ted Sarandos, dyrektor ds. treści Netflix:

Barack i Michelle Obama są jednymi z najbardziej szanowanych i najbardziej rozpoznawalnych osobistości publicznych. Są też w unikalnej pozycji, która pozwala im odkrywać i prezentować historie ludzi, którzy dokonują zmian w swoich społecznościach i dążą do zmiany świata na lepsze. Jesteśmy niesamowicie dumni, że wybrali Netfliksa na dom dla swoich potężnych możliwości narracyjnych.

Barack Obama również nie ukrywa swojego zadowolenia z możliwości komunikowania się z ludźmi na całym świecie za pośrednictwem Netfliksa. Jak podkreślił w swojej wypowiedzi:

Jedną z najprostszych przyjemności, jakie daje służba publiczna w dzisiejszych czasach, była możliwość poznawania mnóstwa fascynujących ludzi z różnych środowisk i dawania im okazji do podzielenia się ich doświadczeniami z szeroką publicznością. Właśnie dlatego Michelle i ja jesteśmy tak podekscytowani współpracą z Netfliksem – liczymy, że pozwoli nam ona kultywować i wspierać utalentowanych, inspirujących i kreatywnych ludzi, którzy są w stanie promować większą empatię i zrozumienie. Chcemy pomóc im dzielić się ich historiami z całym światem.

Była pierwsza dama USA również docenia możliwości wynikające ze współpracy z Netflix:

Barack i ja zawsze wierzyliśmy w moc inspirujących opowieści, które skłaniają do zmiany myślenia o rzeczach, które nas otaczają i pomagają otwierać umysły i serca na innych. Netflix jako serwis, który nie ma sobie równych, jest naturalnym wyborem dla takich historii, jakimi chcemy się dzielić. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia tej nowej, fascynującej współpracy.

Czy Barack i Michelle Obama odnajdą się w roli twórców produkcji filmowych i telewizyjnych? Czas pokaże… Niezależnie od tego, Netfliksowi należą się gratulacje za podpisanie tak prestiżowej umowy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.