Netflix będzie miał nową konkurencję. Powstaje brytyjska platforma streamingowa BritBox. Czy trafi do Polski?

Sergiusz Kurczuk
28.02.2019 12:55
BritBox|undefined Fot. materiały promocyjne

Stacje BBC i ITV połączyły siły, by powołać do życia nową platformę streamingową, oferującą brytyjskie produkcje. Czy BritBox wyprze takich konkurentów jak Netflix i Amazon Prime?

Żyjemy w czasach, kiedy na naszych oczach telewizja odchodzi do lamusa, a zastępują ją o wiele wygodniejsze w użytkowaniu platformy streamingowe. Wiele z nich to prawdziwi potentaci, którzy co roku zarabiają miliardy dolarów. Przychód generują nie tylko abonenci, mający dostęp do bibliotek serwisów z filmami i serialami, ale również oryginalne produkcje, niekiedy trafiające do kin. Brytyjskie stacje telewizyjne BBC i ITV postanowiły pójść z duchem czasu i powołać do życia własną platformę streamingową o nazwie BritBox.

BritBox - nowa platforma streamingowa stworzona przez BBC i ITV

Jak donosi Idenpendent, przedstawiciele BBC i ITV postanowili połączyć siły, by wspólnie stworzyć serwis, na którym dostępne brytyjskie filmy, seriale i programy produkowane przez obie telewizje. Usługa o nazwie BritBox niebawem zadebiutuje na Wyspach Brytyjskich i ma się stać konkurencją dla takich marek jak Netflix i Amazon Prime. Aby tego dokonać, z czasem na platformie pojawią się również tytuły obecne na kanałach Channel 4 i Channel 5. W zamyśle twórców BritBox ma być miejscem w internecie, które gromadzi większość brytyjskich produkcji.

Przeczytaj także

W ofercie BritBox ma się znaleźć największa kolekcja brytyjskich treści, które do tej pory były dostępne w krajowych sieciach telewizyjnych. Zapowiedziano nie tylko dobrze znaną klasykę i obecnie nadawane audycje, ale również zupełnie nowe tytuły, stworzone specjalnie dla BritBox. Na razie nie wiadomo, kiedy platforma wystartuje.

Carolyn McCall - szefowa wykonawcza z ITV skomentowała współpracę z BBC.

BritBox będzie domem dla najlepszych przedstawicieli brytyjskiej kreatywności - celebrowania tego, co najlepsze z przeszłości, teraźniejszości i inwestycją w nowe brytyjskie treści w przyszłości.

Dyrektor generalny BBC Tony Hall również wypowiedział się na temat BritBox.

To będzie nowy serwis streamingowy, dostarczający najlepsze rodzime treści publiczności, która je najbardziej kocha... To ekscytujący czas dla widzów.

To nie pierwsza współpraca dwóch stacji. W 2018 roku powstał serial ITV pod tytułem "Bodyguard", który był emitowany przez BBC. Firmy połączyły też siły, by stworzyć amerykańską wersję BritBox, której udało się zdobyć pół miliona subskrybentów. Miesięczna cena abonamentu wynosi 6,99 dolarów, czyli około 27 złotych.

BritBox - czy nowa platforma streamingowa trafi do Polski?

Na razie nie podano daty premiery brytyjskiej wersji BritBox. Wiadomo jedynie, że serwis ma zadebiutować na Wyspach w drugiej połowie 2019 roku. Skoro przedstawiciele BBC i ITV zaczęli poza granicami kraju, całkiem możliwe, że planują ekspansję na inne kraje. Być może pod uwagę biorą również Polskę. Polskim widzom pozostaje czekać. Decyzja o utworzeniu BritBox pojawiła się z powodu wyników spadku oglądalności BBC. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii w przedziale wiekowym 16-24 lat spędzają więcej czasu oglądając produkcje platformy Netflix niż BBC. Celem twórców BritBox są więc głównie młodzi odbiorcy.

>>Zobacz też: Oscary 2019 - Oscarowe filmy, które obejrzysz na Netflix i HBO GO<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.