Netflix pozwala pobierać filmy i seriale

Robert Skowronski
01.12.2016 09:01
Netflix pozwala pobierać filmy i seriale Fot. netflix.pl

Usługa offline stała się rzeczywistością. Można już pobierać z Netflixa swoje ulubione produkcje, czy to odcinkowe czy to pełnometrażowe, i zapisywać je do obejrzenia na później.

Serwis streamingowy, którego zasoby dostępne są też w Polsce, otrzymywał wiele zgłoszeń od użytkowników, że miłym udogodnieniem byłaby możliwość oglądania filmów np. w podróży. Część środków komunikacji zapewnia dostęp do internetu, ale na pokładzie samolotu nie możemy się już zalogować do Netflixa bez ówczesnego połączenia z siecią. Gdy czeka nas podróż trwająca kilkanaście godzin, to dla maniaków filmów i seriali robi się z tego prawdziwy koszmar. Jak powiedział reprezentujący Netflixa Eddy Wu:

Wiele osób korzysta z naszych usług w domu. Jednak często słyszymy, że chcą dokończyć odcinek „Stranger Things” w samolocie czy w innym miejscu, gdzie dostęp do sieci jest ograniczony lub bardzo drogi. Teraz wystarczy wcisnąć guzik i można oglądać dany epizod offline w dowolnym momencie.

Netflix wyszedł jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników i teraz możemy pobierać pliki z jego zasobów. Z tej okazji serwis przygotował specjalne wideo oznajmiające nową usługę:

Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkcje zyskały możliwość pobrania ich. Przedstawiamy Wam listę filmów z Netflixa, które możecie obejrzeć offline (katalog regularnie się poszerza):

 1. 13 Going On Thirty
 2. Adventureland
 3. Amelia
 4. Ulubieńcy Ameryki
 5. Sierpień w hrabstwie Osage
 6. Babadook
 7. Czarownica
 8. Boyhood
 9. Dziewczyny z drużyny
 10. Tajne przez poufne
 11. W pogoni za Amy
 12. Szef
 13. Święta Last Minute
 14. Clerks
 15. The Commitments
 16. Kruk
 17. Uczniowska balanga
 18. The Do Over
 19. Dope
 20. Zakochany bez pamięci
 21. Fruitvale
 22. Dziewczyny chcą się bawić
 23. Buntownik z wyboru
 24. Hellboy
 25. Intruz
 26. Hot Fuzz - Ostre psy
 27. Gra tajemnic
 28. Szczęki
 29. Jay i Cichy Bob kontatakują
 30. Larry Crowne - uśmiech losu
 31. Czarna książeczka
 32. Londyn w ogniu
 33. To właśnie miłość
 34. Minionki
 35. Kochankowie z Księżyca
 36. Wolny strzelec
 37. To nie jest kraj dla starych ludzi
 38. Paddington
 39. Pulp Fiction
 40. Wściekłe psy
 41. Zakochany Szekspir
 42. Przechowalnia numer 12
 43. Młodzi przebojowi
 44. Szesnaście świeczek
 45. Spotlight
 46. Swingers
 47. Trainspotting
 48. Underworld
 49. Powiedz tak
 50. Agenci bardzo specjalni

Wśród seriali, które można pobrać znalazły się Netflixowe produkcje, jak „House of Cards”, „Narcos”, „Orange Is the New Black”, „Stranger Things” czy „The Crown”.

Baza wciąż jest ograniczona, a kolejnym minusem nowej usługi jest to, że możemy z niej korzystać wyłącznie na smartfonach i tabletach z systemem iOS lub Android. Niemniej funkcjonalność jest dostępna dla każdego bez względu na to z jakiego pakietu korzysta - wystarczy zaktualizować aplikację Netflixa. Oto jak wygląda nowo dodany przycisk:

netflix-offline4567 Fot. foto: materiały prasowe

Pobierać możemy w standardowej i wysokiej jakości. Szybkość ściągania uzależniona jest od tej oferowanej przez naszego dostawcę.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.